Ar aliejai drėkina oda?

 

Aliejų drėkinamosios ir maitinamosios savybės yra tarpusavyje glaudžiai susijusios. 

Aliejai, kremai ir balzamai padidina drėgmės kiekį odoje, neleisdami drėgmei išgaruoti arba sumažindami išgarinimą. Todėl šie produktai ir vadinami drėkinamaisiais, sakome, kad jie „drėkina odą“.  

Be to, kokybiški aliejai dar ypač gerai maitina odą vitaminais A, E, riebalų rūgštimis ir specifiniais lipidais – medžiagomis, kurios įeina į odos ląstelių membranas ir stipriai suriša ląsteles vieną su kita. Dar svarbiau, kad aliejus aprūpina maisto medžiagomis odos bakterijas, kurios yra neatsiejama ir viena iš svarbiausių odos apsauginio sluoksnio dalių, taigi ir mūsų odos sveikatos garantas.

Nepamirškime, kad oda visą reikalingą drėgmę gauna iš organizmo skysčių (kraujo, limfos, audinių skysčių), o ne iš kosmetikos. Tad jei skundžiamės sausa oda, pirmiausia įvertinkime, ar pakankamai skysčių išgeriame, ar ne per daug vartojame šlapimą varančių arbatų (dauguma mėgstamų arbatų skatina skysčių / šlapimo išsiskyrimą), kavos ir alkoholio.

Odos drėgnumas pirmiausia priklauso nuo to, ar organizmas gauna pakankamai skysčių: sausa oda ir džiūstančios lūpos, gleivinės yra pirmas organizmo dehidratacijos požymis. 

 

Odos drėgnumą palaikyti, beje, padeda maisto papildai iš rožių žiedų.

Minėdama aliejų, turiu galvoje nerafinuotus, šaltai spaustus, kokybiškus augalinius aliejus. Nerafinuotų augalinių aliejų pakaitalai – mineralinė alyva (INCI Mineral oil), frakcionuoti, hidrinti (sukietintieji) riebalai, sintetiniai riebalai (pvz., silikonai), rafinuoti aliejai – minėtų savybių neturi ir jų naudoti niekada nerekomenduoju.

Ypač drėkina ir maitina šie aliejai:

  • Burnočių aliejus unikalus dėl išskirtinai didelio natūralaus skvaleno kiekio; sausėjanti oda dažnai kenčia būtent dėl skvaleno trūkumo.
  • Juodgrūdžių aliejus – tai multifunkcinė aromaterapinė priemonė, itin rekomenduojama šaltuoju metų periodu. Kaip kosmetinis veido aliejus jis gerai maitina ir drėkina sausą, o ypač probleminę odą. Jame esantis malonaus kvapo eterinis aliejus (apie 2%) veikia antimikrobiškai, aromaterapiškai. Šiuo aliejumi kasdien tepdami veidą, sukuriame mikrobus atbaidančią aplinką ir dar pamaloniname odą.
  • Chia, arba ispaninių šalavijų, sėklų aliejus naudingas dėl nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, ypač alfa linoleno. Jo itin maloni tekstūra ir šiurkščiausią odą padaro lygią ir švelnią it aksomas.

 

©Rūta Daunoravičienė, Kvapų namai

 

Susijusios prekės

Member since 2013.
International Federation of
Essential Oils and Aroma Trades