INFOLINIJA telefonas: +370 672 97600, el. paštas: info@aromata.lt

DUK

PREKYBA

Kaip panaudoti nuolaidos kuponą?
Kaip atsiskaityti už pirkinius?
Per kiek laiko pristatote prekes į užsienį?
Kokios nemokamo siuntimo sąlygos?
Kiek kainuoja prekių siuntimas?
Kaip gauti nuolaidų?
Kaip e. parduotuvėje atsiskaityti dovanų kuponu?
Svetainėje nurodyta, kad šiuo metu mane dominančios prekės neturite. Kada ją turėsite?
Ar galima grąžinti kosmetikos produktą jeigu persigalvojau?
Kokiuose miestuose yra Kvapų namų salonai?

PRODUKTAI

Kuo skiriasi eterinis aliejus nuo absoliuto. Kuris iš jų geresnis?
Kodėl taip skiriasi to paties pavadinimo produkto kaina. Pavyzdžiui, vienas to paties kiekio eterinis rozmarinų aliejus kainuoja 5 Eur, o kitas – 9 Eur?
Kodėl jūsų kremų toks trumpas galiojimo laikas?
Kodėl kreme jaučiasi grūdeliai, anksčiau tokių nebūdavo?
Ką rekomenduotumėte brandžios odos priežiūrai?
Kodėl ant balzamo dugno matosi tamsios nuosėdos, produktas sugedo?
Ant etikečių rašote, kad esate gamintojas, bet aliejų kilmės šalys labai skirtingos. Kaip tai suprasti?
Eterinis aliejus sutirštėjo arba baigėsi ant buteliuko nurodytas galiojimo laikas. Ar jį galima toliau naudoti, ar jis sugedo?
Ar Kvapų namų eteriniai aliejai yra terapinės klasės, ar juos galima vartoti į vidų? 
Ant eterinių aliejų etikečių atsirado anksčiau nematyti bauginantys ženkliukai- ar kažkas pasikeitė, kad pradėjote juos taip žymėti?
Ar Kvapų namų aliejai yra gryni ar skiesti?
Ar galima naudoti eterinius aliejus nėštumo metu?
Ar galima naudoti eterinius aliejus jei namuose yra šuo ar katė?
Kaip taisyklingai garinti eterinius aliejus, ar tinka indelis su žvakute apačioje? Ką daryti jeigu spec.garintuvo neturiu, o norisi eterinius naudoti?
Matau, kad didžioji jūsų produktų dalis žymima kaip ekologiški, tačiau sertifikavimo, kad jie tikrai yra ekologiški, tinklalapyje nerandu. 

Eterinių aliejų daugybė, jų gali įsigyti bet kur; kuo ypatingi Kvapų namų eteriniai aliejai?

 


PREKYBA​

Perkant prekes, pastabose reikia įrašyti nuolaidos kodą.

 Atsiskaityti galima tiesiogiai per Paysera arba banko pavedimu.

Pristatymas į užsienį vidutiniškai gali užtrukti 4–6 d. d., priklausomai nuo šalies, į kurią siunčiama.

 E. parduotuvėje atsiskaityti galima tik internetu pirktais dovanų kuponais. Perkant pastabose reikia nurodyti dovanų kupono unikalų ID, galiojimo datą ir sumą.

Ne visada tiksliai galime nurodyti laiką, kada gausime vieną ar kitą produktą, tačiau prie prekės paspaudus „i“ ženkliuką, galima įrašyti savo el. pašto adresą ir kai tik produktą vėl turėsime, gausite apie tai pranešimą. 

Ne, kosmetikos produktai priklauso prekių kategorijai, kurios nėra grąžinamos.   

Kvapų namų salonai yra Vilniuje (4), Kaune (1) ir Klaipėdoje (1). Adresus ir darbo laiką rasite čia.​ 

Šiuo metu nemokamai siunčiame Lietuvos teritorijoje užsisakius prekių už didesnę nei 37 Eur sumą. Daugiau apie siuntimą rasite čia: https://aromata.lt/lt/948/pristatymo-salygos

Lietuvos teritorijoje siuntas pristatome į OMNIVA paštomatus arba Venipak kurjeriais nurodytu adresu. Siuntas virš 37 Eur pristatome nemokamai.

Prekes, išsirinktas e.parduotuvėje taip pat galima nemokamai atsiimti salone Šeimyniškių g.3a, Vilniuje. 

Pristatymo kainos: OMNIVA paštomatu - 2,5 eur, VENIPAK kurjeriu - 3,5 eur

Užsienyje: pristatymo kaina yra fiksuota 8 eur ir galioja siunčiant į visas šalis. Užsakymus siunčiame AB Lietuvos paštas.

Latvijos ir Estijos gyventojai, taip pat gali užsisakyti prekių pristatymą OMNIVA paštomatu. Latvijoje - 4 eur., Estijoje - 5 eur.

Terminai: gavę apmokėjimą, prekes išsiunčiame per 1-2 darbo dienas

Nuolaidų būna įvairių, ir dažnai - sekite mūsų naujienas FB tinklalapyje, ar prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir sužinokite apie nuolaidas pirmieji. Taip pat apie aktualias nuolaidas teiraukitės konsultančių mūsų salonuose. Kai kurias prekes su nuolaidomis rasite skyrelyje Akcijos

PRODUKTAI

Skiriasi išgavimo būdas: eteriniai aliejai daugiausia išgaunami distiliuojant, spaudžiant ar naudojant CO2 ekstrakciją, absoliutai – naudojant tirpiklius, dažniausiai heksaną. Pastarasis būdas paprastai naudojamas kvapiosioms molekulėms išgauti iš itin trapių žiedlapių, kurių neįmanoma distiliuoti. Absoliutai labiau mėgstami parfumerijoje, o jeigu yra to paties augalo ir eterinis aliejus, ir absoliutas, pvz., damaskinių rožių, tai kosmetiniams ir aromaterapiniams tikslams rekomenduojame rinktis eterinį aliejų, o parfumerijai – absoliutą.

Tai gali būti dėl įvairių priežasčių. Levandos, pačiuliai ar rozmarinai gali augti skirtingomis sąlygomis, todėl skiriasi jų kvapas, jie sukaupia kitokius komponentus, be to, skirtingi augintojai nustato skirtingas savo produkcijos kainas. Pavyzdžiui, eterinis aliejus gali būti laukinių augalų, kurie dėl retumo ir sudėtingesnio rinkimo yra brangesni negu auginami. Aliejai atkeliauja iš įvairių šalių, tai irgi turi įtakos jų kaina.

​Mūsų švieži kremai, vos pagaminti, iškart pasiekia salonų lentynas, jie  skirti greitam kasdieniniam suvartojimui, tad kremo stabilumui užtikrinti konservantai ir emulsikliai nebūtini - kreme visos medžiagos - nuo pirmos iki paskutinės, skirtos jūsų odai, o ne kremo grožiui. Mikrobams nepalankią aplinką šiuose kremuose sukuria antimikrobinėmis savybėmis pasižymintys ekstraktai ir eteriniai aliejai.Svarbiausia - kremo veiksmingumas, o ne jo ilgalaikiškumas ar „grožis“ . Todėl siekiame, kad kremų sudėtyje būtų tik odai reikalingos medžiagos, o ne kremo ilgaamžiškumą, išvaizdą, konsistenciją ir pan. gerinantys, bet odai nereikalingi technologiniai priedai (emulsikliai, stabilizatoriai, standikliai ir t.t. ). Tas pats kaip šviežiai iškeptas pyragas, kuris geras neilgą laiką, arba įvairių konservantų prigrūsti pyragai, parduotuvių lentynose galintys stovėti metus nesugesdami.   

Grūdeliai svieste susidaro keičiantis temperatūroms, tai normalus reiškinys, vadinamas „kristalizacija“, būdingas daugeliui augalinių sviestų. Kristalizuojasi stearino riebalų rūgštis, nes jos lydymosi temperatūra aukščiausia. Jei sviestas pabūna šilumoje ~30C ir po to lėtai atvėsta, gali atsirasti grūdelių. Produkto kokybės tai niekaip neįtakoja.

Klientų patogumui produktus suskirstėme pagal tinkamumą skirtingiems odos tipams. Kosmetikos skyriuje yra poskyris „Pagal paskirtį“: https://aromata.lt/lt/shop/category/9/odos-tipas . Ten rasite produktų, tinkamų tam tikram odos tipui.

Brandžiai odai rekomenduojami produktai yra čia: https://aromata.lt/lt/shop/category/26/brandziai-odai  Primename, kad bet kokios odos priežiūra turi remtis pagrindiniais veiksmais: valymas / drėkinimas / maitinimas.​

Tai gali būti ant dugno nusėdę sunkesni ingredientai, pavyzdžiui – augalų milteliai, dervingi ekstraktai. Kadangi nenaudojame odai nereikalingų emulsiklių, su laiku, pamažu, sunkesni gali nusėsti ant dugno. Tereikia prieš naudojimą suplakti ir medžiagos vėl pasiskirstys. 

Aliejus ir kitus produktus perkame įvairiose šalyse – iš patikimų, patikrintų augintojų ir tiekėjų. Ten, kur augalai išauginami, ten jie ir distiliuojami. Tačiau juos fasuojame Kvapų namuose, patikrinę gautą siuntą laboratorijos įranga – esame įsipareigoję savo klientams pateikti tik aukščiausios kokybės produktus. Įmonėje atliekamas fasavimo procesas pagal įstatymus įpareigoja mus vadintis gamintojais, nors iš tikrųjų eterinis aliejus gaminamas ten, kur išauga augalai, iš kurių jie išgaunami, – tad nurodome kilmės šalį.

Nors įstatymais esame įpareigoti rašyti eterinių aliejų galiojimo laiką, tačiau tikrovė yra kiek kitokia. Nemaža dalis eterinių aliejų laikui bėgant vis gerėja, kaip prabangūs vynai, brandinti sūriai ir pan. Vetiverijos, pačiuliai, santalai – kuo brandesni, tuo giliau ir prabangiau kvepia. Patys neatspariausi laiko pokyčiams – spausti citrusų ir kai kurių medžių aliejai. Iš dervų ir sakų išdistiliuoti aliejai dažniausiai pradeda tirštėti, t. y. pamažu, su laiku grįžta į pirminę būseną – paprastai tai neturi įtakos jų kokybei. Tokį eterinį aliejų galima praskiesti nedideliu kiekiu spirito arba pašildyti rankose, kaip dažnai daroma su tirštesniais aliejais. Tačiau yra ir kita pusė – netinkamai laikomas eterinis aliejus, pvz., ant saulėtos palangės, šilumoje ar kaitaliojant temperatūras, ilgai laikant atsuktą, kai jo buteliuke mažai, o didesnę dalį užima oras, – gali sugesti, oksiduotis dar nepasibaigus nustatytam galiojimo laikui. Nustatyti, ar aliejus yra tinkamas naudoti, jeigu užrašas ant buteliuko skelbia, kad laikas jau pasibaigęs, padės jūsų nosis – pauostykite, jeigu kvapas nepakitęs, aliejus tinkamas naudoti, be to, visada tokį pasibaigusio galiojimo aliejų galima sunaudoti plaunant grindis, skalbiant drabužius.

Taip, Kvapų namų eteriniai aliejai yra „terapinės klasės“. Jau >12 metų eterinius aliejus įsigyjame iš pažįstamų distiliuotojų, tikrų savo amato meistrų, patikrintų tiekėjų. Be to, vieninteliai Lietuvoje turime specializuotą laboratoriją ir aukštos kvalifikacijos mokslo specialistų komandą, kuri atlieka nuodugnius eterinių aliejų, kitų ekstraktų tyrimus, GSMS/DCMS analizes, tikriname dėl galimų ftalatų, pesticidų ir kitų sintetinių, pavojingų sveikatai priemaišų; ir tik po to, kai patvirtinama aukščiausia kokybė, žaliavos keliauja į gamybą ir salonų lentynas. Tad Kvapų namų eterinius galima vartoti „į vidų“, JEIGU paskyrė gydytojas.

"Sutinkame, kad galiojantys ženklinimo reikalavimai ir piktogramos gali atrodyti bauginančios. Tačiau, kita vertus, eteriniai aliejai yra labai koncentruotos medžiagos, ir kai kurie iš jų, jei neskiesti gali sukelti problemų kai kuriems jautriems asmenims, vaikams, tad vartotojas turi būti informuotas apie tai, kad buteliuke yra koncentruota medžiaga ir su ja reikia elgtis atsargiai, saugoti nuo akių, vaikų ir pan. Beje, uostyti iš mūsų buteliuko yra saugu, nes jame integruotas angos reduktorius ir į nosį patenka santykinai nedidelis kiekis.

Simbolius dedame tokius, kokius nurodo gamintojas, jie savo ruožtu remiasi irgi privalomais CLP ir REACH reglamentais. Visa tai tikrai ne dėl to, kad netikėtai pradėjome prekiauti baisiais sintetiniais produktais, o dėl to, kad aromaterapinių prekių gamintojai šiuo metu tarsi po padidinamuoju stiklu, tad iš savo pusės viską stengiamės atlikti teisingai. Mūsų produktus naudoja terapeutai, kosmetologai, profesionalūs masažistai - kokybė ir saugumas mums nr. 1. Tai, kad kiti gamintojai tokių ženkliukų nededa, nereiškia, kad jie pagal reglamentus nebūtini. Klausimas, kiek reglamentavimų laikosi jų tiekėjas ir jie patys.

Parduodame grynus, neskiestus eterinius aliejus, išimtiniais atvejais – dėl galimybės iškart tepti ant odos arba dėl brangumo – atskiedžiame iki reikiamos koncentracijos, bet tokiu atveju tai visada yra parašyta etiketėje ir nurodyta prie kainos, jei perkate e. parduotuvėje. Tokiais atvejais dažniausiai siūlome  abu variantus: 100 proc. gryną neskiestą, ir jau atskiestą eterinį aliejų.

Nėštumo ir žindymo metu eterinius aliejus naudoti galima, tačiau ne visus – būtinai konsultuokitės su produkto pardavėjais konsultantais, jei planuojate pastoti, esate nėščia arba žindote kūdikį. Šiuo laikotarpiu netinka estrogeninių, emenagoginių savybių turintys eteriniai aliejai: anyžių, peletrūnų, kraujažolių ir kiti. 

Aromaterapija plačiai naudojama šunims ir ūkių gyvūnams, tačiau pasitarkite su konsultantu dėl tinkamų eterinių aliejų ir dozuočių. Eteriniai aliejai netinkami katėms, jų kepenys neturi skaidančio fermento, tad naudojant tiesiogiai, galima padaryti nepataisomos žalos. Katėms taikomi tik hidrolatai (distiliuoti augalų vandenys). Namuose garinkite kiek atokiau nuo jų, vėdinkite patalpas, tuomet bus saugu. Eteriniai aliejai taip pat netinkami graužikams, žuvytėms, mažiems ropliams. 

Garinti galima įvairiais būdais, netgi neturint specialių prietaisų. Galima užlašinti ant storesnio audinio, pvz vilnos, seno šaliko, tankesnės servetėlės, kankorėžių ir pan. – aliejai nuo jų garuodami skleis kvapą. Intensyvumui sustiprinti galima tokius daiktus padėti ant šiltų paviršių, ar ten kur yra skersvėjis, dažnai praeinama, pvz. prie durų – judantis oras paskleis aliejus plačiau. Be abejo, specialūs garintuvai yra pritaikyti geriausiu būdu skleisti eterinius aliejus, kaisdami iki tam tikros, aliejams saugios šilumos, arba ventiliatoriaus ar ultragarso pagalba. Virš žvakės kaitinti indelyje su vandeniu nerekomenduojame, nes yra didelė tikimybė, kad eterinius aliejus tiesiog išvirsite ar sudeginsite – vanduo taip kaitinamame indelyje perkopia eteriniams saugią temperatūrą ir visą naudą paverčia niekais.  

Tvari, aplinkai bei žmogui nekenkianti gamyba be sintetinių medžiagų naudojimo yra mūsų filosofijos pamatas. Mes laikomės ekologiškos gamybos principų – taikome tik fizinius ir mechaninius procesus, gamybiniam valymui ir higienai naudojame tik ekologiškas priemones, produktus pakuojame į perdirbamą stiklinę tarą, netgi nenaudojame antrinės pakuotės, ir pan.

Dalis mūsų žaliavų yra sertifikuotos ekologiškos (turime gamintojų sertifikatus); kita dalis – nesertifikuotos, bet itin aukštos kokybės, pvz., laukinių augalų.Sertifikavimas nėra privalomas, tai komercinė paslauga, ir mes kol kas esame apsisprendę šios paslaugos nepirkti, todėl ir neturime ekologiškumą patvirtinančio sertifikato.

KODĖL taip nusprendėme?

Nes antraip negalėtume gaminti tokios aukštos kokybės produktų, kokius gaminame dabar. Mat ekologiškų žaliavų pasiūla yra kur kas mažesnė, ne visada tenkina jų kokybė, negalėtume gamyboje naudoti nuo seno pažįstamų sąžiningų nesertifikuotų ūkininkų aliejų, kurie yra lygiai tokie pat ekologiški, puikios kokybės ir kuriais itin džiaugiamės.

Mums nepatinka, kad iš tvaraus gamtiško ūkininkavimo daromas sertifikatų verslas, kad tikroji produktų kokybė darosi nebesvarbi, jei tik „popieriai yra tvarkingi“. Nesakome, kad visi sertifikuoti produktai yra mažiau kokybiški ar mažiau „sveiki“, tačiau ciniško požiūrio pavyzdžių yra.

Informacijos dėlei etiketėse žvaigždute pažymime tas sudėtines medžiagas, kurios yra sertifikuotos ekologiškos (t. y. turi tai patvirtinančius gamintojo sertifikatus). Jei produkto sudėtyje yra tik vienas ingredientas, ir jis yra sertifikuotas, produktą vadiname ekologišku, pvz., „Ekologiškas rožių aliejus“, „Ekologiškas šlamučių hidrolatas“.

Mažame buteliuke parduodamas kvepiantis skystis nebūtinai yra tikras natūralus eterinis aliejus, net jeigu taip ir pavadintas, Lietuvos ir pasaulio rinkoje daugybė klastočių, tą rodo mūsų pačių ir kitų laboratorijų tyrimai. Tokie aliejai gali būti pavojingi sveikatai. Tik tikri autentiški ir švarūs nuo taršalų eteriniai aliejai yra naudingi sveikatai ir naudojami aromaterapijoje. Kvapų namai yra vienintelė eterinių aliejų ir aromaterapijos įmonė Lietuvoje (ir Baltijos šalyse), turinti nuosavą modernią specializuotą laboratoriją. Tad galite būti ramūs dėl kokybės: visapusiškai tiriame kiekvieną partiją dėl ftalatų, pesticidų ir kitų pavojingų teršalų. Kokybę garantuojame ne popieriais, ne saldžiomis kalbomis. Realiai. Be to, daugumą eterinių aliejų įsigyjame tiesiai iš patyrusių augintojų-distiliuotojų, ekologiškų, tikrų savo amato mylėtojų ir meistrų, tad mūsų aliejai ne tik švarūs, bet it pasižymi puikia kvapo kokybe.