DUK

PREKYBA

Kaip panaudoti nuolaidos kuponą?
Kaip atsiskaityti už pirkinius?
Per kiek laiko pristatote prekes į užsienį?
Kaip e. parduotuvėje atsiskaityti dovanų kuponu?
Svetainėje nurodyta, kad šiuo metu mane dominančios prekės neturite. Kada ją turėsite?
Kokiuose miestuose yra Kvapų namų salonai?

PRODUKTAI

Kuo skiriasi eterinis aliejus nuo absoliuto. Kuris iš jų geresnis?
Kodėl taip skiriasi to paties pavadinimo produkto kaina. Pavyzdžiui, vienas to paties kiekio eterinis rozmarinų aliejus kainuoja 5 Eur, o kitas – 9 Eur?
Kodėl jūsų kremų toks trumpas galiojimo laikas?
Ką rekomenduotumėte brandžios odos priežiūrai?
Ant etikečių rašote, kad esate gamintojas, bet aliejų kilmės šalys labai skirtingos. Kaip tai suprasti?
Eterinis aliejus sutirštėjo arba baigėsi ant buteliuko nurodytas galiojimo laikas. Ar jį galima toliau naudoti, ar jis sugedo?
Ar Kvapų namų eteriniai aliejai yra terapinės klasės, ar juos galima vartoti į vidų?
Ar Kvapų namų aliejai yra gryni ar skiesti?
Ar galima naudoti eterinius aliejus nėštumo metu?
Ar galima naudoti eterinius aliejus jei namuose yra šuo ar katė?
Kaip taisyklingai garinti eterinius aliejus, ar tinka indelis su žvakute apačioje? Ką daryti jeigu spec.garintuvo neturiu, o norisi eterinius naudoti?
Matau, kad didžioji jūsų produktų dalis žymima kaip ekologiški, tačiau sertifikavimo, kad jie tikrai yra ekologiški, tinklalapyje nerandu.


 

 

PREKYBA

Perkant prekes, pastabose reikia įrašyti nuolaidos kodą.

 Atsiskaityti galima tiesiogiai per Paysera arba banko pavedimu.

Pristatymas į užsienį vidutiniškai gali užtrukti 4–6 d. d., priklausomai nuo šalies, į kurią siunčiama.

 E. parduotuvėje atsiskaityti galima tik internetu pirktais dovanų kuponais. Perkant pastabose reikia nurodyti dovanų kupono unikalų ID, galiojimo datą ir sumą.

Ne visada tiksliai galime nurodyti laiką, kada gausime vieną ar kitą produktą, tačiau prie prekės paspaudus „i“ ženkliuką, galima įrašyti savo el. pašto adresą ir kai tik produktą vėl turėsime, gausite apie tai pranešimą.  

Kvapų namų salonai yra Vilniuje (4), Kaune (1) ir Klaipėdoje (1). Adresus ir darbo laiką rasite čia.

PRODUKTAI

Skiriasi išgavimo būdas: eteriniai aliejai daugiausia išgaunami distiliuojant, spaudžiant ar naudojant CO2 ekstrakciją, absoliutai – naudojant tirpiklius, dažniausiai heksaną. Pastarasis būdas paprastai naudojamas kvapiosioms molekulėms išgauti iš itin trapių žiedlapių, kurių neįmanoma distiliuoti. Absoliutai labiau mėgstami parfumerijoje, o jeigu yra to paties augalo ir eterinis aliejus, ir absoliutas, pvz., damaskinių rožių, tai kosmetiniams ir aromaterapiniams tikslams rekomenduojame rinktis eterinį aliejų, o parfumerijai – absoliutą.

Tai gali būti dėl įvairių priežasčių. Levandos, pačiuliai ar rozmarinai gali augti skirtingomis sąlygomis, todėl skiriasi jų kvapas, jie sukaupia kitokius komponentus, be to, skirtingi augintojai nustato skirtingas savo produkcijos kainas. Pavyzdžiui, eterinis aliejus gali būti laukinių augalų, kurie dėl retumo ir sudėtingesnio rinkimo yra brangesni negu auginami. Aliejai atkeliauja iš įvairių šalių, tai irgi turi įtakos jų kainai.

​Mūsų švieži kremai, vos pagaminti, iškart pasiekia salonų lentynas, jie  skirti greitam kasdieniniam suvartojimui, tad kremo stabilumui užtikrinti konservantai ir emulsikliai nebūtini - kreme visos medžiagos - nuo pirmos iki paskutinės, skirtos jūsų odai, o ne kremo grožiui. Mikrobams nepalankią aplinką šiuose kremuose sukuria antimikrobinėmis savybėmis pasižymintys ekstraktai ir eteriniai aliejai.Svarbiausia - kremo veiksmingumas, o ne jo ilgalaikiškumas ar „grožis“ . Todėl siekiame, kad kremų sudėtyje būtų tik odai reikalingos medžiagos, o ne kremo ilgaamžiškumą, išvaizdą, konsistenciją ir pan. gerinantys, bet odai nereikalingi technologiniai priedai (emulsikliai, stabilizatoriai, standikliai ir t.t. ). Tas pats kaip šviežiai iškeptas pyragas, kuris geras neilgą laiką, arba įvairių konservantų prigrūsti pyragai, parduotuvių lentynose galintys stovėti metus nesugesdami.   

Klientų patogumui produktus suskirstėme pagal tinkamumą skirtingiems odos tipams. Kosmetikos skyriuje yra poskyris „Pagal paskirtį“: https://aromata.lt/lt/shop/category/9/odos-tipas . Ten rasite produktų, tinkamų tam tikram odos tipui.

Brandžiai odai rekomenduojami produktai yra čia: https://aromata.lt/lt/shop/category/26/brandziai-odai  Primename, kad bet kokios odos priežiūra turi remtis pagrindiniais veiksmais: valymas / drėkinimas / maitinimas.​

Aliejus ir kitus produktus perkame įvairiose šalyse – iš patikimų, patikrintų augintojų ir tiekėjų. Ten, kur augalai išauginami, ten jie ir distiliuojami. Tačiau juos fasuojame Kvapų namuose, patikrinę gautą siuntą laboratorijos įranga – esame įsipareigoję savo klientams pateikti tik aukščiausios kokybės produktus. Įmonėje atliekamas fasavimo procesas pagal įstatymus įpareigoja mus vadintis gamintojais, nors iš tikrųjų eterinis aliejus gaminamas ten, kur išauga augalai, iš kurių jie išgaunami, – tad nurodome kilmės šalį.

Nors įstatymais esame įpareigoti rašyti eterinių aliejų galiojimo laiką, tačiau tikrovė yra kiek kitokia. Nemaža dalis eterinių aliejų laikui bėgant vis gerėja, kaip prabangūs vynai, brandinti sūriai ir pan. Vetiverijos, pačiuliai, santalai – kuo brandesni, tuo giliau ir prabangiau kvepia. Patys neatspariausi laiko pokyčiams – spausti citrusų ir kai kurių medžių aliejai. Iš dervų ir sakų išdistiliuoti aliejai dažniausiai pradeda tirštėti, t. y. pamažu, su laiku grįžta į pirminę būseną – paprastai tai neturi įtakos jų kokybei. Tokį eterinį aliejų galima praskiesti nedideliu kiekiu spirito arba pašildyti rankose, kaip dažnai daroma su tirštesniais aliejais. Tačiau yra ir kita pusė – netinkamai laikomas eterinis aliejus, pvz., ant saulėtos palangės, šilumoje ar kaitaliojant temperatūras, ilgai laikant atsuktą, kai jo buteliuke mažai, o didesnę dalį užima oras, – gali sugesti, oksiduotis dar nepasibaigus nustatytam galiojimo laikui. Nustatyti, ar aliejus yra tinkamas naudoti, jeigu užrašas ant buteliuko skelbia, kad laikas jau pasibaigęs, padės jūsų nosis – pauostykite, jeigu kvapas nepakitęs, aliejus tinkamas naudoti, be to, visada tokį pasibaigusio galiojimo aliejų galima sunaudoti plaunant grindis, skalbiant drabužius.

Taip, Kvapų namų eteriniai aliejai yra „terapinės klasės“. Jau >12 metų eterinius aliejus įsigyjame iš pažįstamų distiliuotojų, tikrų savo amato meistrų, patikrintų tiekėjų. Be to, vieninteliai Lietuvoje turime specializuotą laboratoriją ir aukštos kvalifikacijos mokslo specialistų komandą, kuri atlieka nuodugnius eterinių aliejų, kitų ekstraktų tyrimus, GSMS/DCMS analizes, tikriname dėl galimų ftalatų, pesticidų ir kitų sintetinių, pavojingų sveikatai priemaišų; ir tik po to, kai patvirtinama aukščiausia kokybė, žaliavos keliauja į gamybą ir salonų lentynas. Tad Kvapų namų eterinius galima vartoti „į vidų“, JEIGU paskyrė gydytojas.

Parduodame grynus, neskiestus eterinius aliejus, išimtiniais atvejais – dėl galimybės iškart tepti ant odos arba dėl brangumo – atskiedžiame iki reikiamos koncentracijos, bet tokiu atveju tai visada yra parašyta etiketėje ir nurodyta prie kainos, jei perkate e. parduotuvėje. Tokiais atvejais dažniausiai siūlome  abu variantus: 100 proc. gryną neskiestą, ir jau atskiestą eterinį aliejų.

Nėštumo ir žindymo metu eterinius aliejus naudoti galima, tačiau ne visus – būtinai konsultuokitės su produkto pardavėjais konsultantais, jei planuojate pastoti, esate nėščia arba žindote kūdikį. Šiuo laikotarpiu netinka estrogeninių, emenagoginių savybių turintys eteriniai aliejai: anyžių, peletrūnų, kraujažolių ir kiti. 

Aromaterapija plačiai naudojama šunims ir ūkių gyvūnams, tačiau pasitarkite su konsultantu dėl tinkamų eterinių aliejų ir dozuočių. Eteriniai aliejai netinkami katėms, jų kepenys neturi skaidančio fermento, tad naudojant tiesiogiai, galima padaryti nepataisomos žalos. Katėms taikomi tik hidrolatai (distiliuoti augalų vandenys). Namuose garinkite kiek atokiau nuo jų, vėdinkite patalpas, tuomet bus saugu. Eteriniai aliejai taip pat netinkami graužikams, žuvytėms, mažiems ropliams. 

Garinti galima įvairiais būdais, netgi neturint specialių prietaisų. Galima užlašinti ant storesnio audinio, pvz vilnos, seno šaliko, tankesnės servetėlės, kankorėžių ir pan. – aliejai nuo jų garuodami skleis kvapą. Intensyvumui sustiprinti galima tokius daiktus padėti ant šiltų paviršių, ar ten kur yra skersvėjis, dažnai praeinama, pvz. prie durų – judantis oras paskleis aliejus plačiau. Be abejo, specialūs garintuvai yra pritaikyti geriausiu būdu skleisti eterinius aliejus, kaisdami iki tam tikros, aliejams saugios šilumos, arba ventiliatoriaus ar ultragarso pagalba. Virš žvakės kaitinti indelyje su vandeniu nerekomenduojame, nes yra didelė tikimybė, kad eterinius aliejus tiesiog išvirsite ar sudeginsite – vanduo taip kaitinamame indelyje perkopia eteriniams saugią temperatūrą ir visą naudą paverčia niekais.  

Tvari, aplinkai bei žmogui nekenkianti gamyba be sintetinių medžiagų naudojimo yra mūsų filosofijos pamatas. Mes laikomės ekologiškos gamybos principų – taikome tik fizinius ir mechaninius procesus, gamybiniam valymui ir higienai naudojame tik ekologiškas priemones, produktus pakuojame į perdirbamą stiklinę tarą, netgi nenaudojame antrinės pakuotės, ir pan.

Dalis mūsų žaliavų yra sertifikuotos ekologiškos (turime gamintojų sertifikatus); kita dalis – nesertifikuotos, bet itin aukštos kokybės, pvz., laukinių augalų.Sertifikavimas nėra privalomas, tai komercinė paslauga, ir mes kol kas esame apsisprendę šios paslaugos nepirkti, todėl ir neturime ekologiškumą patvirtinančio sertifikato.

KODĖL taip nusprendėme?

Nes antraip negalėtume gaminti tokios aukštos kokybės produktų, kokius gaminame dabar. Mat ekologiškų žaliavų pasiūla yra kur kas mažesnė, ne visada tenkina jų kokybė, negalėtume gamyboje naudoti nuo seno pažįstamų sąžiningų nesertifikuotų ūkininkų aliejų, kurie yra lygiai tokie pat ekologiški, puikios kokybės ir kuriais itin džiaugiamės.

Mums nepatinka, kad iš tvaraus gamtiško ūkininkavimo daromas sertifikatų verslas, kad tikroji produktų kokybė darosi nebesvarbi, jei tik „popieriai yra tvarkingi“. Nesakome, kad visi sertifikuoti produktai yra mažiau kokybiški ar mažiau „sveiki“, tačiau ciniško požiūrio pavyzdžių yra.

Informacijos dėlei etiketėse žvaigždute pažymime tas sudėtines medžiagas, kurios yra sertifikuotos ekologiškos (t. y. turi tai patvirtinančius gamintojo sertifikatus). Jei produkto sudėtyje yra tik vienas ingredientas, ir jis yra sertifikuotas, produktą vadiname ekologišku, pvz., „Ekologiškas rožių aliejus“, „Ekologiškas šlamučių hidrolatas“.

Member since 2013.
International Federation of
Essential Oils and Aroma Trades