Eteriniai aliejai PIRTYJE
Kvapnioji pirtis. Aromaterapinė pirtis. Aromaterapija pirtyje
Pirtis yra turbūt tobuliausia sveikatos, higienos ir grožio procedūra, kokią kada nors yra sugalvojęs žmogus. Pirtyje ne tik išprakaituojame toksinus, pašaliname odos nešvarumus. Pirties ritualai mums sugrąžina vidinę pusiausvyrą ir ramybę, netgi padeda išspręsti kankinančias problemas. Pirtys kaip ir vonios nuo neatmenamų laikų susijusios su kvapų naudojimu. Eteriniai aliejai (EA) pirtyje dar labiau padidina jos naudą. Jie suteikia gerbūvio jausmą ir iškvėpina pirties patalpą.
Įkvėpdami spygliuočių, žolynų, gėlių ar sakų kvapų, pasijuntame taip, tarsi būtumėte gryname ore, kažkur gamtoje, miške, pievose ar kalnuose...Citrusinių vaisių – citrinos, bergamotės, greipfruto, apelsino, mandarino arba nerolio aromatai nukelia į žydinčius sodus Viduržemio regione, Sevilijoje ar Sicilijoje...Mirtos, mirtenių, lauro, bosvelijų ir miros kvapai pažadina vaizduotę dar kitokioms, biblijinėms kelionėms...
"Kvapų namuose" GAMINAME 4 aromaterapinius eterinių aliejų mišinius – PIRTIES DUETUS
KAIP NAUDOTI PIRTIES DUETUS?
- Pats paprasčiausias būdas – įlašinti EA į karšto vandens (neverdančio) dubenį ir pastatyti šiltoje vietoje, kad EA palaipsniui garuotų ir "įkrautų" pirties atmosferą.
- Keraminiame dubenyje sumaišyti EA su druska ir pastatyti karštoje vietoje kartais pamaišant, papilstant iš vieno indo į kitą; druska ilgai išsaugo EA kvapą.
- Druską, sumaišytą su EA, visuomet galima panaudoti inhaliacijų, šveitimo, įvyniojimų procedūrose.
- Medaus procedūrose, įvairiuose pilinguose ir masažuose PO pirties; ant odos naudojami tik praskiesti meduje arba baziniame aliejuje iki 0,5-2,5%.
- ĮSPĖJIMAI: Nepilkite EA ant įkaitusių akmenų: lakios EA molekulės bematant suirs, sudegs ir EA poveikis bus labai trumpas. Sugadinsite brangų produktą ir nepasieksite norimo rezultato. Eteriniai aliejai yra labai koncentruoti ekstraktai, gryni gali sudirginti odą; saugoti akis; saugoti nuo vaikų. Saugoti, kad į EA buteliuką nepatektų drėgmė ir nešvarumai; buteliuką laikyti sandariai uždarytą sausoje vėsioje vietoje.
Kvapnių mišinių galite susimaišyti ir patys:
- „Pirties“ kvapas: 5 lašai pipirmėtės + 5 lašai mėgiamo eukalipto + 5 lašai kedro + 5 lašai mirtos + 10 lašų citrinos į saują druskos arba karšto vandens vonelę.
- „Atsipalaidavimo“ kvapas: 6 lašai rozmarino + 4 lašai levandos + 4 lašai citrinos į saują druskos arba karšto vandens vonelę.
- „Geros nuotaikos“ kvapas: 4 lašai imbiero + 3 lašai mėgiamo eukalipto + 3 lašai pipirmėtės į saują druskos arba karšto vandens vonelę.
- „Dieviškas” kvapas: 3 lašai mairūno + 2 lašai jazmino + 2 lašai rožės į saują druskos arba karšto vandens vonelę.
- „Santarvės“ kvapas: 5 lašai citrinos + 4 lašai romaniškos ramunėlės + 5 lašai levandos į saują druskos arba karšto vandens vonelę.
- Esant slogai: 3 lašai pražangialapės mirtenės + 3 lašai eukalipto + 2 lašai mairūno + 2 lašai pipirmėtės į druską arba karšto vandens vonelę.
- Jėgų suteikiantis kvapas: 5 lašai pražangialapės mirtenės + 4 lašai levandos + 3 lašai bergamotės + 4 lašai santalo į druską arba karšto vandens vonelę.
RECEPTAI MEDAUS PROCEDŪROMS PIRTYJE
Medų galima maišyti su grynais eteriniais aliejais, nes medus veikia kaip tirpiklis.
Jei norime sužadinti prakaitavimą ir išvalyti odą, tada geriau medų su eterinių aliejų mišiniu naudoti pirties procedūros pradžioje.
Jei norime odą pamaitinti, tada ją tepame medumi su eterinių aliejų mišiniu jau baigiantis pirčiai.
- Odą valantis mišinys: 3 lašai levandos + 3 lašai kadagio + 3 lašai pelargonijos + 2 lašai kipariso + 2 lašai ramunėlės į stiklinę medaus.
- Odą atjauninantis mišinys: 3 lašai nerolio (arba petitgreino) + 5 lašai frankincenso + 5 lašai vetiverijos į stiklinę medaus.
- Odą maitinantis mišinys: 4 lašai imbierinės citrinžolės + 5 lašai kamparmedžių + 5 lašai santalo į stiklinę medaus.