Kvapų namų laboratorijoje – aukštosios technologijos

 

Būdami didžiausi Lietuvoje natūralios kosmetikos ir aromaterapijos produktų gamintojai, Kvapų namai yra investavę į modernią tyrimų ir naujų produktų kūrimo laboratoriją.

Daugiau kaip 470 tūkst. litų kainavusi tyrimų įranga leidžia mums analizuoti ir tokiu būdu atsirinkti geriausias žaliavas bei užtikrinti aukščiausią produktų kokybę, gaminant sudėtingos receptūros aromatinius ir kosmetikos produktus vien tik iš natūralių sudedamųjų dalių. 

Gamyboje naudojame tik natūralias medžiagas, be to vengiame technologinių priedų, įskaitant konservantus, todėl nuolat tenka atlikti daugybę tyrimų ir eksperimentų, ieškoti alternatyvių būdų, kaip užtikrinti gaminių mikrobiologinę saugą, išgauti reikiamą produkto konsistenciją, tekstūrą, kvapą ir kitas savybes, kurių tikisi šiandieninis vartotojas.

Turėdami modernią įrangą galime tyrimais pagrįsti produktų efektyvumą ir gamyboje naudoti unikalias sudedamąsias medžiagas. Laboratorija mums leidžia išplėsti natūralios kosmetikos ir aromaterapijos produktų pasiūlą. 

Didžiąją įsigytos įrangos išlaidų dalį sudaro chromatografas su masių spektrometru (GCMS sistema), kuriuo tiriama eterinių aliejų ir kitų lakiųjų medžiagų cheminė sudėtis, aptinkami alergenai, pesticidai, kitos pavojingos medžiagos, jeigu tokių esama. 

Olfaktometras skirtas aromatams identifikuoti: tai nepakeičiamas kvapiųjų produktų kūrėjų ir parfumerių darbo įrankis, atveriantis įmonės kvapų kūrėjų komandai iš esmės naujas galimybes, intensyvesnį kūrybinį procesą ir spartesnį unikalių aromatinių ir parfumerinių produktų pateikimą rinkai. 

Odos analizatorius leidžia mums tirti Kvapų namuose kuriamų kosmetikos receptūrų efektyvumą: ar produktas gerai drėkina, maitina, stangrina odą. Mikrobiologinė laboratorijos dalis užtikrina, kad galima mikrobiologinė žaliavų ir gatavų produktų tarša neviršytų nustatytų normų.

Kvapų namai natūralių žaliavų gamintojus susiranda patys, be tarpininkų, todėl mums patiems tenka įvertinti, ar žaliava yra švari ir kokybiška, biologiškai aktyvi, ar tinkama kosmetikos gamybai.

Turėdami nuosavą laboratoriją, galime užtikrinti pirkėjus, kad ir mūsų augalų ekstraktai, ir iš jų kuriami produktai yra efektyvūs ir absoliučiai saugūs. Kosmetikos gamintojai žaliavas dažniausiai perka iš didmenininkų, turinčių didelį produktų asortimentą ir galinčių suteikti informaciją apie žaliavų kokybę. Tačiau maži ūkiai ar kooperatyvai, kuriems ir teikiame prioritetą, negali patys atlikti tyrimų ir pateikti reikiamų kokybės dokumentų. Kvapų namuose esame įsitikinę, kad aukščiausios kokybės augalinius ekstraktus sugeba pagaminti tik nedideli šeimyniniai ūkiai, mažieji augintojai, laukinių augalų rinkėjai ir perdirbėjai, tad pasirinkdami juos savo partneriais, atliekame ir socialinę misiją: remiame veiklą ir padedame išlaikyti šeimas, vietos bendruomenes, ypač neturtinguose kraštuose.

Kvapų namų tyrimų ir naujų produktų kūrimo laboratorijoje jau dabar sukurtos trys naujos darbo vietos: chemiko-analitiko, mikrobiologo ir dermatologo.

----------
Laboratorijos plėtros projekto vertė 474.567,00 Lt. Didžiąją lėšų dalį, t.y. 332.196,00 Lt skyrė Europos regioninės plėtros fondas pagal ekonomikos augimo veiksmų programos prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra“ priemonę “Intelektas LT+”
 

Susijusios prekės

Member since 2013.
International Federation of
Essential Oils and Aroma Trades