Pavasario aromaterapija - kelia nuotaiką ir energiją
Ar pastebėjote, kad skirtingais metų laikais mus traukia skirtingi kvapai? Kol žiemą šilumą ir jaukumą bandome prisikviesti sodriais vanilės, cinamono ar imbiero aromatais, pavasarį natūraliai ieškome gaivumo ir energijos. Kodėl taip nutinka ir kaip eterinius aliejus išnaudoti savo naudai besikeičiant sezonams? Visi atsakymai – tinklaraščio įraše.
Kodėl pavasarį norisi kitų kvapų nei žiemą?
Keičiantis orams bei pražystant gamtai, keičiasi ne tik mūsų nuotaika. Tyrimai rodo, kad kartu su pavasariu atsinaujina ir mūsų kvapų pojūčiai.
Daugiausia tai susiję su kylančia oro temperatūra lauke. Šylant orui, kvapo molekulės ima judėti gerokai greičiau, todėl visi kvapai atrodo intensyvesni. Tada sunkūs – pavyzdžiui, medienos, prieskonių ar odos – aromatai ima varginti, o uoslė pradeda ieškoti švelnesnių, gaivesnių ir saldesnių kvapų. Ši taisyklė galioja ne tik parfumerijoje, bet ir natūralios aromaterapijos pasaulyje.
Žinoma, įtakos turi ir bundanti gamta. Sužaliavus pievoms ir sužydėjus medžiams, mumyse atgimsta natūralūs instinktai tuos kvapus prisijaukinti. Būtent todėl šių kvapų imame ieškoti ne tik gamtoje, bet ir kasdieniuose aromaterapijos ritualuose.
Eteriniai aliejai pavasariškai nuotaikai
Svarbu nepamiršti, kad natūralūs eteriniai aliejai derinasi ne tik prie gamtos pokyčių – sąmoningas jų pasirinkimas gali turėti įtakos mūsų nuotaikai ir emocijoms. Dėl šios priežasties pavasarį rekomenduojame rinktis kvapus, kurie pabudina iš žiemos miego, pakylėja ir energizuoja naujiems užmojams.
Spygliuočių eteriniai aliejai dažnai yra vadinami energijos ir jėgų teikėjais. Pavyzdžiui, eglių eterinis aliejus yra vertinamas dėl energijos lygį keliančių savybių – šis aliejus gerina nuotaiką, sužadina kūrybingumą, jėgą ir valią. Panašiai veikia ir kėnių eterinis aliejus, kuris savo kvapu geba išbudinti, motyvuoti ir praskaidrinti nuotaiką.
Pavasarį energijos suteiks ir citrusai. Citrinų eterinis aliejus namų aplinkai suteikia šviežumo bei gaivumo, padeda sukurti darbingą nuotaiką. Bergamočių eterinis aliejus prisideda prie emocinės pusiausvyros atgavimo, gali gerinti atmintį bei mažinti nuovargį. Apelsinų eterinio aliejaus skleidžiamas aromatas padės išsklaidyti melancholiją, sukurs stresą mažinančią aplinką. Galiausiai, greipfrutų eterinis aliejus dar yra vadinamas „saulėtu“ aromatu – jis padės nuvyti liūdesį, pakels nuotaiką ir aktyvins protinę veiklą.
Saldūs ir turtingi gėlių aromatai pasižymi ne tik energijos suteikiančiomis, bet ir afrodiziakinėmis savybėmis. Pavyzdžiui, saldus, turtingas, vaisiškas pelargonijų eterinis aliejus sustiprina pasitikėjimą savimi, gerina susikaupimą ir koncentraciją, padeda subalansuoti emocijas. Rožių absoliutas padeda pasitikėti savo žavesiu ir energijos ištekliais. Gėlių jūroje pasimesti neleis eterinių aliejų mišinys „Jausmingas atsipalaidavimas“: turtingas, šiltas, sunkus, vaisiškas, intensyviai gėlinis jazminų aromatas sukelia gilius jausmus ir žadina vaizduotę. Negalintiems gyventi be lietuviškos gamtos šį pavasarį siūlome išbandyti eterinių aliejų mišinį „Čiobrelių pieva“ – šis mišinys tonizuoja, suteikia jėgų ir net atlaisvina kvėpavimo takus.
Sezoninės bėdos ir eteriniai aliejai
Niekas taip negadina pavasario džiaugsmų, kaip ore tvyrančios žiedadulkės ir dėl jų varginanti sezoninė alergija. Svarbu suprasti, kad alergija žiedadulkėms yra alergija baltymui, todėl nereikia baimintis kvepiančių augalų, eterinių aliejų kvapų, - juose baltymų nėra. Eterinių aliejų mišinį „Kvėpavimo džiaugsmas“ skyrėme būtent pavasariniam žydėjimo laikotarpiui, nes padeda atpalaiduoti ir palengvinti kvėpavimą, ir tiks namų kvėpinimo ar valymo ritualams. Galiausiai ir kiti švarinimui įprastai naudojami eteriniai aliejai, jei naudojami siakingai, irgi ne tik ne dirgina, o suteikia daugiau komforto, pvz. levandų, rozmarinų, arbatmedžių, Laurų lapų eterinis aliejus,
Savijautą gerinti gali ir švelnieji hidrolatai. Pavyzdžiui, mirtų hidrolatas gali padėti nuraminti sudirgusią odą ir jautrias akis – purkšti veido odą ir akis. Alergijų sezonu taip pat rekomenduojame naudoti ir šlamučių hidrolatą.
Eteriniai aliejai ir švariems namams, ir skaidrioms mintims
Eteriniai aliejai kone kasdien mus pasiekia natūraliai – kai vaikštome parke, miške ar sode, uodžiame augalus, naudojame prieskonius ar skanaujame iš kvapnių augalų pagamintą maistą. Aromaterapija visus šiuos malonumus gali padėti perkelti į namus nelaukiant geresnio oro ar tinkamo laiko.
Kvapniu pavasariu pasimėgaukite išbandydami mūsų aromaterapinius receptus namų ir minčių švarai. Eteriniais aliejais praturtintus receptus namų valymui rasite šiame tinklaraščio įraše, o gaivų bei citrusais kvepiantį eterinių aliejų mišinį minčių švarai – nuorodoje.