INFOLINIJA telefonas: +370 675 80687, el. paštas: info@aromata.lt

Kaip gelbėtis nuo vasaros karščio - patarimai

 

Keletas efektyvių priemonių, kurias mes patys išmėginome keliaujant po šiltus kraštus ir kurios iš tiesų gelbėja karštame klimate.  

Priemonė nr.1 – šviežių kokosų aliejus arba "Baltųjų jazminų aliejus" (kokosų pagrindu). Veikia kaip filtras, neleidžia kūnui nei peršalti, nei perkaisti. Tepti ant šlapio kūno. Vėsos pojūtis išlieka kelias val. Tinka vaikams. Polineziečių patirtis: ištepa vaikus tiek saugodami nuo dienos karščio, tiek nuo nakties šalčio.

Eterinis aliejus nr. 1 – santalų – nuostabiai vėsina. Įsilašinkite 2 - 3 lašus santalų eterinio aliejaus į 100 ml vandens, prieš purškiant gerai suplakti. Purkšti veidą, pažastis, krūtinę, apipurkšti vaikus. Taip pat prie vėsinančių priskiriami vetiverijų, rožiųpipirmėčių, šaltmėčių, eukaliptų, varpinių levandų, rozmarinų (ypač kamparo-cineolo chemotipo) eteriniai aliejai.  

Vėsinantį ir atgaivinantį poveikį turi „žali“ ir cineolo turintys hidrolatai – mastikų, mirtų, rozmarinų, arbatmedžių, taip pat ir rožių hidrolatas.

Gerti vandenį su rožių lašais. Rožių lašai puikiai nuima karščio sukeltą dirglumą, silpnumą. Taip pat tinka ir vaikams. Vėsinančiai veiks ir burnos skalavimo skystis su mėtomis ir mastika.

Tonusui pakelti, nuo pykinimo ir silpnumo Baltoji karpūra.

Neperkaiskite. Mėgaukitės karščiu – jis Lietuvoje ilgai netrunka.

 

Susijusios prekės