INFOLINIJA telefonas: +370 675 80687, el. paštas: info@aromata.lt

Odos priežiūra natūralia kosmetika. Mitai ir faktai

Jei bandote įvairius veido kremus, bet odos būklė negerėja, arba nuolat naudojate kreminę pudrą/toninius kremus, išleiskite savo odą ekologiškų atostogų, ir ji vėl nušvis! Odos epidermis atsinaujina kas 21-41 dieną (kuo jaunesnė oda, tuo greičiau); tiek laiko ir turėtų trukti jūsų odos atostogos nuo cheminės kosmetikos. Apie DETOX atostogas odai skaitykite straipsnį čia.

Mitai, kuriuos griauna "Kvapų namai":

MITAS 1 - "pudra saugo veido odą nuo šalčio". FAKTAS: pudra gali saugoti nuo UV spindulių, bet ne nuo šalčio; nuo šalčio mūsų odą saugo riebalai, tad žiemą reiktų rinktis riebesnę kosmetiką arba idealiausia - tiesiog nerafinuotą augalinį aliejų, pvz. sviestmedžių (apie sviestmedžių aliejaus stebuklus skaitykite čia). Mes ne prieš pudrą, - kokybiška mineralinė (ne sintetinė!) pudra gali būti naudojama būnant prieš kameras, su vakariniu makiažu, bet - jei norite turėti sveiką odą - tik ne kasdien.

MITAS 2 - "aliejus užkemša poras". FAKTAS: nerafinuotas, chemiškai neapdorotas augalinis aliejus poras išvalo, nes lengvai maišosi su mūsų odos riebalais (sebumu), nesunkiai įsigeria į viršutinį odos sluoksnį, neilgos molekulės lengvai ir greitai suskyla, nesikaupia negyvajame ląstelių sluoksnyje ir nesutrikdo kasdieninio savaiminio odos atsinaujinimo. Tuo tarpu mineraliniai is naftos pagaminti aliejai (mineral oil), parafinas (parafinum liquidum), perdirbti, rafinuoti augaliniai riebalai, naudojami kremuose dėl neįtikėtino pigumo, padengia odą it kokia plastiko plėvele, kaupiasi odos paviršiuje ir porose, sutrikdo fiziologinį odos atsinaujinimą, odą tiesiog "dusina". štai kodėl jums nuolat reikia rūpintis odos valymu, šveitimu ir gremžimu; nušveiskite veidą ananaso griežinėliu, kavos tirščiais, gasulo moliu ir pabandykite savo kremą pakeisti nerafinuotu aliejumi ar specialiu serumu - įsitikinsite pati! Ir mums padėkosite :-) Tiksliau - padėkokite augalėliams, kurių syvais, energija ir galiomis naudojamės jų neatsiklausę...

MITAS 3 - "aliejaus negalima naudoti, jei oda riebi". FAKTAS: Atvirkščiai - natūralius "gyvus" aliejus verta naudoti bet kokiai odai bent jau dėl dviejų priežasčių: 1) nerafinuotas aliejus veikia it drėkiklis - padeda odai išlaikyti drėgmę; 2) maitina, t.y. aprūpina būtinomis bioaktyviomis medžiagomis; nerafinuotame aliejuje yra visko, ką sukaupia stebuklingų šios žemės tvarinių - augalų -  sėklos ir riešutai: senėjimą stabdančių antioksidantų, vitaminų ir retų riebiųjų rūgščių; riebesnei odai geriau rinktis riešutų aliejus, kurie pasižymi sutraukiančiomis savybėmis - lazdyno riešutų, graikinių riešutų. Aliejai ilgainiui tiesiog sureguliuoja odos riebumą - ten kur sebumo išskiriama per daug - jo pradeda gaminti mažiau, o ten kur jo trūksta - liaukos ima gaminti daugiau; tai ypač aktualu esant mišriai odai.

MITAS 4 - "nuo aliejaus oda atrodo riebi ir blizganti" FAKTAS: oda gali blizgėti nuo perdirbto, prastos kokybės produkto, nekokybiško rafinuoto aliejaus, arba kol aliejus nesusigėręs, arba kai jo tepama per daug. Arba gal jums geriau tinka kito augalo aliejus. Aliejų tepti reikia ant drėgnos odos, geriausia - pasipurkšti gėlių vandeniu/hidrolatu ir iškart pasitepti aliejumi. Šitaip susikursite "kremą" tiesiai ant odos - vanduo su aliejum susimaišo padedant "emulsikliui" - odos sebumui, ir įsigeria per keletą minučių. Jei oda blizga ir po pusvalandžio, reiškia padauginote aliejaus; tuomet nusausinkite perteklių popierine servetėle. Tokio metodo privalumas milžininškas - gausybė bioaktyvių medžiagų be jokių technologinių priedų (tirštiklių, emulsiklių, konservantų ir pan.)