Elektroninis paštas konsultacijai: info@aromata.lt

Kvepalų kūrimas: pagalbinės priemonės kūrybai

Jei jau įsigijote keletą ar keliolika pagrindinių kvapiųjų substancijų, kurios dvelkia jūsų svajonių kvepalais ir žadina kūrybai, galbūt jų vedami pradėsite savo pirmąjį alcheminį procesą kvapų maišymo meno srityje.

Kokias parfumerines medžiagas rekomenduojame kvepalų kūrimo pradžioje, rasite čia. Nekartokite naujokų klaidos - nepirkite pigių nekokybiškų medžiagų belekur internete, vaistinėse, prekybos tinkluose, nes ne tik nesutaupysite, bet iššvaistysite pinigus vėjais. Gerų kvepalų iš blogų medžiagų sukurti neįmanoma!

Kad tas kūrybinis procesas būtų kuo sėkmingesnis lieka vienas mažas žingsnelis iki starto – pagalbinių kvepalų kūrimo priemonių rinkinukas. Tereikės keleto paprastų priemonių: 

  1. Popierinių juostelių ("bloterių") kvapų paletės sudarymui. Užlašinus eterinio aliejaus ar absoliuto ant atskirų juostelių, ir keletą jų sudėjus kartu į vėduoklę, susikursite pirminį įspūdį apie savo kuriamų kvepalų kvapą – tai leis apsispręsti, kuria kryptimi judėti toliau, ko atsisakyti, ką pridėti. Geriausia tinka storokas baltas akvarelinis popierius, sukarpytas 0,5 cm pločio juostelėmis.
  2. Tuzino tamsaus stiklo 5ml ar 10 ml talpos buteliukų – juose keletą savaičių bręs ir tuoksis jūsų sulašinti eteriniai aliejai ir absoliutai. Viename buteliuke apsigyvens bazę sudarančios substancijos, kitame širdies gaidos kvapai, trečiame – viršutinės gaidos substancijos. Geriausia, jeigu buteliukų kamšteliai yra su lašintuvais (vidutinio dydžio skylutė).
  3. Keleto pipečių substancijų lašinimui iš pagrindinių buteliukų (jeigu jie be lašintuvų).
  4. Plonų mentelių substancijų maišymui. Geriausiai tinka metalinės, su mažyčiu šaukšteliu – juo ne tik patogu maišyti, bet ir pakabinti iš buteliuko tirštus absoliutus arba konkretus. Tiks ir ploni stikliniai (ar plastmasiniai) kokteiliniai strypeliai, ir bambukiniai iškylų kepsniukų pagaliukai. Turėkite omenyje – mediniai pagaliukai gerai sugeria kvapus, todėl jie tiks tik vienam kvapui, ir vienam kartui.
  5. Lipnių etikečių ant buteliukų. Juose pažymėsite kuri gaida (bazinė, širdies ar viršutinė) supilta į buteliuką, pagaminimo datą, būsimų kvepalų pavadinimą.
  6. Simondsijų aliejaus aliejinių kvepalų kūrimui. Jis neprimeta kvapo, yra itin stabilus. Jeigu norite kurti tikrus rytietiškus kvepalus, vietoje simondsijų galite paimti alyvuogių, sezamų, migdolų, kokosų arba saulėgrąžų aliejaus – būtent šie aliejai buvo naudojami kvepalų gamybai Rytų šalyse, kur alkoholis tiesiog istoriškai ir kultūriškai nepriimtinas. Beje, aliejiniai kvepalai yra intymesni, mažiau sklindantys į aplinką, tačiau juose kur kas kokybiškiau ir estetiškiau atsiskleidžia substancijų puokštė, nei spiritiniuose.
  7. Na ir paskutinė, bet viena svarbiausių priemonių kvepalų kūrėjo arsenale – užrašų knygutė, kurioje kūrėjas žymisi visą kūrybos procesą: įdomius sąskambius, kvepalų formules, gamybos ir gaidų sujungimo|supilimo datas, netikėtus atradimus ir praradimus, idėjas ir klaidas...

Papildomai gali reikėti:

  • Jeigu norite kurti kietus kvepalus, prie aukščiau paminėtų aliejų papildomai reikės ir bičių vaško.
  • Jeigu vis tik nusprendėte susikurti spiritinius kvepalus, tai jums reikės ir spirito, reikalingo norimai kvepalų koncentracijai pasiekti arba itin intensyvioms substancijoms atskiesti. Kuo daugiau spirito, tuo silpnesnė jūsų kvepalų koncentracija. Labiausiai koncentruoti yra vadinami parfum ~30 proc. kvapiųjų medžiagų, lengviausi (silpniausi) vandenys po skutimosi ~ 3 - 4 proc. kvapiųjų medžiagų. Todėl, jeigu kuriate lengvą Eau de Cologne galite šiam reikalui panaudoti ir kokybišką, nearomatizuotą 43° degtinę.

Kaip matote, sąrašas neilgas, o daugelį priemonių galima rasti paprastame prekybos centre. Beliks tik susirasti jūsų sukurtų kvepalų vertą buteliuką su rutuliuku ar strypeliu aliejiniams, gražią dėžutę kietiems ir buteliuką su purkštuku spiritiniams kvepalams. Ir galėsite džiaugtis savo unikaliais kvepalais. Sėkmės!

Ina Kučinskė, parfumerė
(C) Kvapų namai

Susijusios prekės