Elektroninis paštas konsultacijai: info@aromata.lt

Veido odos priežiūros rutina SIMPLES – trumpiausias kelias susigrąžinti odos sveikatą

Ar pastebėjote, kad kosmetikos krepšelis pilnėja, o planas turėti sveiką odą – sudėtingėja? Šio reiškinio priežasčių yra daug, tačiau viena pagrindinių – sintetinių ingredientų ir technologinių priedų perteklius, ypač konservantų gausa. Tai nuvargina odą iki išsekimo, slopina natūralią mikrobiotą, todėl išlaikyti odą sveiką, gražią ir atsparią tampa neįmanoma misija.

Norėdami sustabdyti šį greitai besisukantį kosmetikos vartojimo ratą ir pagaliau susigrąžinti sveiką, švytinčią odą, sukūrėme SIMPLES – prancūzišku paprastumu paremtą veido odos priežiūros rutiną. Ją išbandę pamatysite, kad kasdienei priežiūrai ir švytinčiai odai pakanka labai nedaug. Skinimalizmo banga jau ritasi per pasaulį, kad ir kaip didieji kosmetikos koncernai ją mėgintų stabdyti...

Kelias sveikos odos link

Nusprendę išbandyti minimalistinę odos priežiūros rutiną, pradėkite nuo savo kosmetinės revizijos. Pirmiausia, rekomenduojama atsisakyti kosmetikos su konservantais. Tokios priemonės mikrobus naikina ne tik kremo indelyje, bet ir ant Jūsų odos. Konservantai ir kiti sintetiniai ingredientai žaloja natūralią odos mikrobiotą, todėl oda tampa jautresnė, mažiau atspari aplinkai. Taip pat vertėtų dėmesį atkreipti į pudros, BB ir CC kremų naudojimą. Šių gaminių kietosios dalelės nesirezorbuoja ir užkemša poras (nors gamintojai dažnai teigia atvirkščiai). Šių produktų atsisakymas – pirmas ir svarbus žingsnis, kad SIMPLES efektą pajustumėte greičiau.

SIMPLES odos priežiūros principas

Simples rutinos principas - paprastumas, nekrauti ant odos nieko, kas jai nereikalinga; duoti tik tai, kas būtina.

Kaip tai suprasti? Odai yra nereikalingi emulsikliai, tirštikliai, konservantai, kvapikliai, chelatoriai ir kiti technloginiai ingredientai, dažnai sudarantys iki 95% veido kremo masės; šis balastas apsunkina normalias odos funkcijas, oda priversta nuolat jų gintis, įsijungia lėtinio uždegimo mechanizmai; dar blogiau jei minėti priedai yra sintetiniai, ne biologinės kilmės.

Odai reikia duoti tik tai, kas jai reikalinga - antioksidantų, vitaminų, nepakeičiamų bioaktyvių lipidų ir panašių natūralių biologinių lengvai įsisavinamų bioaktyvių junginių, papildančių galimą trūkumą odoje. Šios natūralios augalinės kilmės medžiagos draugiškos ne tik žmogaus odai, bet ir Gamtai, mūsų aplinkai.

Simples veido odos priežiūros rutiną sudaro vos du produktai: 

  1. Hidrolatas, kuris veikia kaip drėkiklis, jautrumų ramintojas ir tonikas,
  2. Aliejus, kuris atstoja kremą - drėkina, maitina, ramina, lygina. Dėmesio: visam veidui pakanka vos kelių lašų 

Kaip naudoti simples

Švarų veidą išpurkškite hidrolatu; ant dar šlapios odos pirštų galais paskirstykite kelis lašus aliejaus; odos sebumas veikia kaip natūralus emulsiklis, surišantis vandenį su riebalais ir štai - susikūrėte "kremą" tiesiai ant savo veido!

Vakaro rutiną rekomenduojama pradėti nuo odos valymo. Ją nuvalyti galite dviem būdais: aliejumi arba gasulo moliu (pasta). Valomasis aliejus tirpdo nešvarumus, sugeria makiažo perteklių ir tuo pačiu metu drėkina odą. Gasulo pasta arba molis nepažeidžia odos, sugeria sebumo perteklių. Kad ir kurį veido valymo būdą pasirinktumėte, po jo abiem atvejais pagal poreikį naudokite hidrolato dulksną ir, jei norisi, maitinimą aliejumi.

Ryte pakaks odą nuprausti čiaupo vandeniu ir atgaivinti hidrolatu.

Per kiek laiko pasimatys pokyčiai

Gaivesnės, gyvesnės, lengvesnės odos jausmą patirsite jau po kelių dienų. Tačiau poveikis spuogams, jautrumams, nelygumams gali pasimatyti po kelių savaičių. Dar efektyvesnis ir greitesnis simples metodo poveikis bus, jei tuo metu nenaudosite jokių kitų veido priemonių, krempudros ir pan.. Taip galėsite tiksliausiai įvertinti visus simples metodo privalumus!

Simples rutina – visiems odos tipams

Simples rutina – paprasta ir sudaryta iš vos kelių produktų, ją galima pritaikyti visiems odos tipams, svarbu atsirinkti sau tinkamiausią nerafinuotą aliejų ir hidrolatą. Oda odai nelygu, odos mikrobiota kiekvieno žmogaus unikali, tad į tas pačias priemones visi gali reaguoti skirtingai.

Pavyzdžiui, JAUTRI ODA nurimsta nuo levandų, vingiorykščių, beržų pumpurų, vaistinių ramunių hidrolatų. Ir maloniai priima argano, simondsijų aliejus, medetkų fitolį. Pririeikus, nuo jautrios odos makiažą galima valyti prausiamuoju gasulo moliu arba jau paruošta gasulo pasta. Jei molis sukelia sausumo pojūtį, į jo pastą galima įlašinti kelis lašus aliejaus.

BRANDI ODA mėgsta frankincenso, rožių, šlamučių, švitrūnų hidrolatus. Ypač maloniai tepasi ir efektyviai odą pamaitina aliejų mišinys „Brandžiai odai“, taip pat – simondsijų, opuncijų, granatų, erškėtuogių, šaltalankių (mišinyje) aliejai.

SAUSAI ODAI reikalingi rožių, pelargonijų, ramunėlių, beržų pumpurų hidrolatai su riebiais aksominiais aliejais arba sviestais, pvz. sviestmedžių aliejus, muyao, kupuasu sviestai, moringų, makadamijų, avokadų aliejai.

Paprastumo dėlei siūlome jau suformuotus simples rinkinius už 15% mažesnę kainą, pasirinkti galima čia

Aliejus – ne tik maitinimui 

Aliejaus naudojimo ant odos prisibijoma dėl kelių gajų mitų, kurie kyla dėl neigiamų patirčių su maistinės paskirties arba rafinuotais pigiais aliejais (tokių rinkoje ~99%):

  • Pirmasis jų – aliejus kemša poras. Taip neatsitinka, jei aliejus kokybiškas, nerafinuotas, parenkamas pagal odos tipą ir naudojamas ant šlapios odos.
  • Antrasis mitas – aliejus odą tik suminkština ir pariebina. Galime patikinti, kad kokybiškas aliejus tikrai turi daugiau savybių, tarp kurių – ir odos drėkinimas. Nerafinuotas aliejus prisotina odą specifinių keramidų ir sudėtingų lipidų, kurie sustiprina tarpląstelinius ryšius ir neleidžia drėgmei išgaruoti. Drėkinančiais vadiname arganų, lazdynų, burnočių, avokadų, aviečių sėklų aliejus. Aliejus galima maišyti arba į juos įlašinti fitolių, eterinių aliejų ir taip suteikti priemonei dar daugiau drėgmę padedančių saugoti medžiagų. Kita vertus, nei aliejus, nei kita priemonė nesuteiks pakankamai drėgmės, jei Jūsų kūnas bus dehidratuotas. Odos drėgmė pirmiausia atkeliauja iš vidaus, todėl būtina kasdien išgerti bent 30 ml vandens vienam kūno kilogramui. Be to, nerafinuotuose, ir ypač CO2 būdu išgautuose aliejuose yra priešuždegiminių medžiagų, kurios nuramina odos sudirgimą. 

Tinkamo ir kokybiško aliejaus kriterijai

Simples rutina sėkminga gali būti tik tada, kai naudojate pačios aukščiausios kokybės priemones. 

Siekiant išsirinkti kokybišką aliejų, svarbiausi keli kriterijai:

  • šaltai spaustas arba CO2 ekstrakcijos
  • nerafinuotas,
  • spalvotas geriau negu bespalvis,
  • su būdingu kvapu geriau negu bekvapis.

Būtent tokius aukščiausios kokybės aliejus ir didžiausią jų pasirinkimą rasite Kvapų namuose. Rinkitės čia