INFOLINIJA telefonas: +370 675 80687, el. paštas: info@aromata.lt

Receptas - instrukcija: tatuiruotės natūralia hena (chna)

Darant tatuiruotes natūralia hena (chna), labai svarbi henos kokybė, kurią gali užtikrinti tik patikimas tiekėjas. Aukščiausios kokybės hena  laikoma  tokia, kurioje   lavsono kiekis sudaro virš 2,6 %. 

Pasaulyje kone visas surinktas heninės lavsonijos derlius yra sunaudojamas plaukams dažyti, tačiau rinktiniai jos lapeliai, turintys itin daug lavsono, - jų nebūna daugiau kaip 10 % derliaus - po atsijojimo ir susmulkinimo tampa medžiaga, tinkama puoselėti mehndi ar mehandę, rafinuotą kūno gražinimo ir marginimo laimiaisiais raštais meną. 

TATUIRUOTĖS HENA

Kaip paruošti chna (henos) pastą tatuiruotėms? 

Nesuklystume tarę, kad henos pastos tatuiruotėms paruošimo būdų yra tiek kiek moterų, iš kartos į kartą perduodavusių jos ruošimo paslaptis. Tad čia apsiribosime paminėję tik svarbesnius henos pastos paruošimo etapus:


1) chna milteliai sumaišomi su švelniai rūgščiu skysčiu (praskiestomis citrinų sultimis, kinrožių arbata ir t. t.);

2) į pastą įdedama (bent patartina įdėti) sacharidų: cukraus, sacharozės, fruktozės, medaus. Jie pastai suteiks standumo, tąsumo, todėl ant odos ją bus galima užtepti itin plonomis ir ilgomis linijomis, palengvinančiomis marginimą raštais (3-5 šaukšteliams henos pastos imamas 1 šaukštelis sacharidų);

3) pasta 6-12 valandų paliekama stovėti kambario temperatūroje; 

4) prieš pradedant tepti odą chna pasta į ją galima įmaišyti eterinių aliejų, turinčių terpenų, - mirtenių, eukaliptų;

5) pasta tepama įvairiausiomis priemonėmis - nuo dantų krapštukų iki specialių buteliukų siaurais antgaliais, tačiau populiariausios - celofano ar folijos tūbelės. Kad ir koks būdas būtų pasirinktas, svarbiausia reikia nepamiršti užsimauti pirštinių! Jei neturite tatuiravimo raštais įgūdžių, pirmiausia pabandykite piešti su hena ant popieriaus arba rudu pieštuku ant odos nusipieškite eskizą, kurį vėliau padengsite pasta;

6) oda nusidažo vos užtepus ant jos henos pastos, tačiau rašto ryškumas priklauso nuo to, kiek ilgai pavyks išlaikyti pastą ant odos. Nudžiūvusius mehandės raštus galima atsargiai padengti citrinos sulčių ir cukraus sirupu, apvynioti plonu popieriumi arba atsargiai užklijuoti popierinio pleistro skiautele. Tatuiruote išmargintos odos patartina nešlapinti bent 8 valandas. 

7) pirmąsias tris dienas po tatuiravimo chna venkite chloruoto vandens ir muilo, kad galėtų išryškėti tikroji marginių spalva. Raštų spalvą paryškina ar patamsina šiluma. Pačios ryškiausios henos tatuiruotės būna ant delnų ir padų odos - žodžiu, ant tų odos vietų, kur ji storiausia.

Gausios studijos rodo, jog chna pasta tonizuoja odą, pasižymi puikiu baktericidiniu poveikiu, naikina virusus ir grybelius, padeda greičiau užsitraukti žaizdelėms.

---

Kiaušinių marginimas  - originalus būdas natūralumo gerbėjams

 

Velykoms kiaušinius marginti kviečiame SVEIKAI ir MENIŠKAI - su HENA milteliais (dar vadinama CHNA arba mehandė) ir ciberžole.

RECEPTAS: įberkite kelis arbatinius šaukštelius ciberžolės miltelių į vandenį, sudėkite kiaušinius ir virkite apie 6-10 min. (kaip kietai virtus kiaušinius) Tuomet pieškine ornamentus chna dažais (kaip juos pasiruošti iš henos miltelių skaitykite paspaudę ant nuorodos - tatuiravimui). Iš pradžių išmarginkite vieną kiaušinio pusę ir padėkite džiūti (džiūvimo laikas yra ~15-20 min.), kol vienas džiūsta, galite piešti ant kito kiaušinio.

Susijusios prekės