Receptas: kaip atsikratyti pleiskanų
Pleiskanų gali atsirasti dėl uždegiminių galvos odos ligų, pvz. žvynelinės, seborėjinio dermatito. Tačiau realybėje nuo galvos pleiskanų kenčia žymiai daugiau žmonių, net ir nesergančių minėtomis ligomis. Ir, deja, kol kas pleiskanų atsiradimo priežastys nėra visai aiškios. Jų atsiradimas siejamas su natūralios mikrofloros (grybelių, bakterijų) pusiausvyros sutrikimais. Pastarųjų metų tyrimai rodo, kad pleiskanotos galvos odos ir sveikos galvos odos mikroflora skiriasi, pasikeičia grybelių ir bakterijų santykis.
Visgi, kodėl pusiausvyra sutrinka ir atsiranda pleiskanų?
Dėl kasdien naudojamų stiprių cheminių šampūnų. Nors stipriai putojančiu šampūnu trinkti galvą smagu, tas smagumas atsisuka kitu lazdos galu: kuo stipriau putoja šampūnas, tuo labiau kenkia ne tik plauko struktūrai, bet ir galvos odai. Galvos oda nuo putoklių įjautrinama, ima niežėti, sausėti, luptis; į tai reaguodamos riebalų liaukos prigamina per daug riebalų, ir plaukai ima greitai riebaluotis. Mes savo ruožtu vėl stveriamės šampūno, ir taip - pasaka be galo.
Dėl nervinės įtampos. Pleiskanojimas, plaukų slinkimas – dažniausi nervinės įtampos pasireiškimai, susiję su plaukais.
Ką daryti?
Pirma, pakeisti sintetinį šampūną į mažiau putojantį, natūralų. Ekologiškuose šampūnuose leidžiama naudoti tk švelnius augalinius putoklius, kurie mažiau putoja, todėl mažiau dirgina galvos odą ir pleiskanų atsiradimo rizika sumažėja. Be to, naudojant natūralų šampūną, pvz. Kvapų namų švelnų ROZMARINŲ ŠAMPŪNĄ plaukų stiebų žvyneliai nepašiaušiami, plaukai išlieka pakankamai lygūs ir žvilga, sumažėja kondicionierių poreikis. Jei nepadeda šampūno pakeitimas, ištrinkite galvą gasulo ar kitokio molio tyre, receptas čia. Tai padeda "perkrauti" užsitęsusią problemą.
Antra, daryti plaukų kaukes, masažus su specialiai tam tikslui Kvapų namų laboratorijoje sukurtu 100% natūraliu ALIEJUMI NUO PLEISKANŲ su jonažolėmis ir mairūnais, kuris ne tik išlaisvins jus nuo pleiskanų, bet ir sustiprins plaukų šaknis bei pačius plaukus; poveikį pastebėsite jau po pirmo panaudojimo. Taip pat šiam tikslui tinka jonažolių, čiobrelių, šalavijų, mairūnų, pelargonijų, kedrų, arbatmedžių, nardų aliejai ir ekstraktai – šie augalai reguliuoja uždegimą ir mikrobų pusiausvyrą odoje. Minėtų augalų eterinių aliejų galima papildomai įsilašinti į turimą šampūną (3 lašai į vieną porciją arba 5 ml į 200-300ml šampūno butelį).
Jei išgyvenate įtemptą nerimo periodą, pasinaudokite aromaterapijos galiomis, tiksliau palepinkite save aromaterapinėmis plaukų kaukėmis, ypač su galvos masažais. Poveikis dvejopas – įkvėpdamos aromatinių molekulių atsipalaiduosite, nurimsite, atsikratysite blogų emocijų. O įmasažuotos vertingos bioaktyvios medžiagos (riebalų rūgštys, vit A, vit E, fitosteroliai, eterinių aliejų komponentai) nuramins odos niežulį ir uždegimą, subalansuos riebalų gamybą, drėgmę, mikroflorą.
Jei po ranka turite nerafinuoto bazinio aliejaus (garstyčių, kokosų, makadamijų, sezamų; kraujažolių, jonažolių ar medetkų fitolio), pasigaminkite mišinį su 0.5 - 1.5% eterinių aliejų (levandų, pelargonijų, nardų, nerolio, mairūnų, kedrų, kmynų, „Galvos odos atgaja“ ar kito mėgiamo kvapo mišinio); galima pridėti ir kosmetinio molio (geltonojo - normaliems, raudonojo - sausiems arba žaliojo - riebiems plaukams). Kaukes reiktų daryti kas savaitę; įmasažuoti į galvos odą, užsimauti apsauginę kepuraitę ir dar šiltą kepurę, ir palaikyti bent 1 val., o dar geriau – pernakt. Po to plaukus išplauti natūraliu šampūnu. Po kelių seansų atsigaus ne tik galvos oda, išnyks pleiskanos, bet ir labai pagražės plaukai – pradės žvilgėti, greičiau augs.
Rūta Daunoravičienė, Kvapų namai (C)