INFOLINIJA telefonas: +370 675 80687, el. paštas: info@aromata.lt

Parfumerija: ambriniai kvapai

 

Kas ta paslaptingoji ambra?
 

Vienas dažniausių klausimų kurio sulaukiame Kvapų namuose iš parfumerija arba namų kvėpinimu besidominčių klientų  -  „o turite ambros kvapą?“. Laikas išsklaidyti mitus ir nesusipratimus, supančius paslaptingą ambrą. 

Ambergris - pilkoji ambra (kašaloto išskyros), taip pat gintaras -  raudonoji ambra,  neturi nieko bendro su ambriniais kvapais, išskyrus panašų pavadinimą. Visi jie sutinkami kvepalų aprašymuose, todėl neretai painiojami.

 

Ambrinių kvapų šeima parfumerijoje
 

Parfumerijoje išskiriama taip vadinamų „ambrinių“, arba „orientalinių“ – turtingų, saldžių balzaminių su medžio, prieskonių, medaus, bičių vaško, dūmo ar vaisių priegaidėmis - kvapų šeima. Būtent tokio dominuojančio kvapo grynos substancijos, kvepalai, namų kvapai vadinami ambriniais. Būtent apie juos eina kalba, kai pageidaujama „ambros kvapo“.

Pagrindiniai šios šeimos atstovai yra balzamai – Peru, Tolu, Kopaibos balzamai, dervamedžiai, benzoinas, labdanas, cistas, taip pat vanilė. Kartais ambriniams kvapams priskiriami kedrai ir saldieji prieskoniai, tokie kaip cinamonai.

Visų šių kvapų turime ir Kvapų namuose įvairiomis formomis - grynus balzamus, absoliutus, dervų ekstraktus, eterinius aliejus.

 

Ambros
 

Tuo tarpu atskira substancija - ambergris (kašaloto išskyros), arba pilkoji ambra, po ilgo maceravimo spirite įgauna vos juntamo saldumo, bet neklasifikuojama kaip ambrinis kvapas. Tai animalistinis, žemės, marinistinis kvapas.

Gintaro kvapas, arba raudonoji ambra, su ambriniais kvapais taip pat nesiejama - tai subtilus odos, dūmų, degintos dervos kvapas.

 

Laimė Kiškūnė  © Kvapų namai

2016

Susijusios prekės