INFOLINIJA telefonas: +370 675 80687, el. paštas: info@aromata.lt

Kvepalai: bazinis rinkinys kūrybai

Kaip teigia žymūs aromatų meistrai, kvepalų kūrimas yra didelis menas ir mokslas. Ir tai yra tiesa. Tačiau kvepalų kūrimas taip pat yra didžiulis malonumas. O kaip teigia tie patys meistrai, tik patiems kantriausiems ir atkakliausiems pavyksta sukurti aromatų šedevrus. Kažkokio ypatingo talento, sako jie, nė nereikia. Pakanka nuolat ir uoliai tobulinti kvapo suvokimą, be paliovos mokantis kvapų maišymo meno.

Tad nuo ko pradėti?

Pradėti reikėtų nuo kelių ar keliolikos klasikinių substancijų buteliukų, kurios buvo naudojamos kvėpinimosi mišiniams kurti nuo seniausių laikų ir dažnai sudaro žymiausių šiuolaikinių klasika tapusių kvepalų pagrindą.

Bazinei gaidai kurti rekomenduojamos šios esminės substancijos:

1. Vetiverijų ea.
2. Pačiulių ea. Pageidautina, kad šis aliejus būtų gautas nepramoniniu būdu ir nebūtų išdistiliuotas metaliniuose katiluose. Geležies junginių turintis pačiulių ea suardys kvepalus, todėl parfumerijoje naudojamas variniuose katiluose distiliuotas pačiulių ea. Pačiulių ea dažnai klastojamas, todėl svarbu jį pirkti iš patikimų šaltinių.
3. Labdano absoliutas. Tai viena gražiausių, svarbiausių ir archaiškiausių kvapiųjų substancijų. Įsigykite bent vieną iš kelių šio kvapnaus augalo absoliutų: ambrinės gaidos, smilkalų gaidos arba spinduliuojantį cistą.
4. Benzoino tinktūra. Malonaus kvapo švelnus fiksatorius.
5. Briedragių absoliutas– vienas iš geriausių kvepalų fiksatorių. Jei norite, kad jūsų kvepalai neišsikvėptų per kelias minutes, kurdami bazinę savo kvepalų gaidą, arba kvepalų akordą, būtinai turite naudoti bent lašelį briedragių absoliuto.

Nesibaiminkite, jei jūsų bazinė gaida gavosi šiurkštoka. Per laiką ji sušvelnės, nes gyvos substancijos tuokiasi, keičiasi jų kvapas dar beveik metus laiko, kol kvepalai galutinai subręsta.

Be to bazinę gaidą keičia, arba parfumerių kalba tariant, modifikuoja, vidurinioji arba širdies gaida.
Tai dažniausiai pati gražiausia, spalvingiausia kvepalų gaida – jūsų kvepalų esmė – širdis.

Širdies arba vidurinei gaidai kurti naudojamos šios esminės substancijos:

1. Jazminaičių absoliutas (pasirinktinai). Jo kvepalams tereikia mažo lašiuko. Svarbu, kad šis absoliutas būtų tikras ir kokybiškas.
2. Ylang ylang Extra arba Complete ea. Jis puikiai palydi ir sustiprina jazminų kvapą.
3. Rožių absoliutas (pasirinktinai). Jo kvepalams reikia 2 – 3 lašų. Svarbu, kad šis absoliutas būtų tikras ir kokybiškas. Rožių abs. galima pataisyti nelabai pavykusią širdies gaidą ar ir visus kvepalus.
4. Kvapiųjų šalavijų ea. Sujungia, suvienija substancijas.
5. Imbierų ea.
6. Bičių vaško absoliutas. Veikia ir kaip fiksatorius.
7. Citrinžolių ea.

Vėliau savo bazinį substancijų rinkinį tikriausiai praturtinsite įstabiais serenčių, pandanų, paridžatų, motijos atarais.

Viršutinė gaida yra jūsų kvepalų vartai, durys, kartais - raktas. ši gaida pirmoji praneša apie jūsų kvepalų „paslapties kodą“.

Viršutinei gaidai kurti naudojamos šios esminės substancijos:

1. Bergamočių ea. Tai itin svarbus fiksatorius. Su bergamotėmis kvepalai visuomet kvepia gerai.
2. Raudonųjų apelsinų ea.
3. Rožinių greipfrutų ea.
4. Žaliųjų mandarinų ea.
5. Eglių ea (pasirinktinai).
6. Kardamonų ea.

Nebijokite eksperimentuoti. Svarbiausia kvepalų maišymo mene - lavinti atmintį kvapams ir vaizduotę.


 

(Iliustracija: romėnų vilos sieninės tapybos (I a. pr. Kr.) fragmentas "Mergina perpila kvepalus į buteliuką")

Susijusios prekės