Kvapų maišymo meno dirbtuvės 2019

 

Kvapų namuose nuolat organizuojame kvapų maišymo meno dirbtuves naujokams ir pažengusiems, apie jų datas galite sužinoti RENGINIŲ KALENDORIUJE

 

Mes įpratę sakyti „kvepalų kūrimo“, „kvepalų gamybos“ seminarai, tačiau pažvelgę į istoriją, atrastume ištisas kultūras nužymėtas kvepalų maišymo meno... Tai, ką mes darome, ir su kokiomis medžiagomis dirbame, taip pat labiau panašu į kvepalų maišymo meno ir šiuolaikinių parfumerių ruošimo programos sintezę, leidžiančia praplėsti parfumerija besidominčiųjų akiratį.

Pradedantiesiems

Norintiems išbandyti save kvapų maišymo meno srityje, Kvapų namuose Vilniuje ir Kaune nuolat vyksta dirbtuvės pradedantiesiems: trumposios dirbtuvės susipažinimui su parfumerinėmis substancijomis, aliejinių kvepalų kūrimas, ir dviejų dienų dirbtuvės pradedantiesiems parfumeriams. 

Pažengusiems

Tuos, su kuriais kartu jau sėdėjome prie Kvapų namų stalo ir kūrėme kvepalus (išklausiusius pradedančiųjų kvepalų kūrėjų seminaro kursą), kviečiame toliau tęsti ieškojimus kvapų estetikos, kvepalų maišymo meno ir, kaip šiuolaikiškai sakytume, dizaino srityje, tobulinti savo susikurtas kvepalų formules arba leistis į naujus paslaptingus nuotykius kvapiųjų substancijų karalystėje... O rinktis jau tikrai turime iš ko... Kvapiųjų substancijų šedevrai, suradę sau pastogę Kvapų namuose, tikrąja žodžio prasme, nustebino ne vieną patyrusią „nosį“.

 

----------------

Trumpa Kvapų maišymo meno dirbtuvių istorija

2016 m. KN parfumerė Laimė Kiškūnė bendradarbiaudama su maisto kultūros tyrinėtoju, šefu Jonu Paleku sukūrė lietuviško maisto tapatybės kvapą. Šis kvapas pasklido per Baltijo paviljono atidarymą Venecijos meno bienalės (la biennale di venezia 2016) tarptautinės architektūros parodoje, kai savo eskperimentinę maisto procesų laboratoriją pristatė maisto menininkas, virtuvės šefas Jonas Palekas.

2015 m. įvyko kvapų meno paroda „Operos kvapas“ Lietvos nacionaliniame operos ir baleto teatre https://aromata.lt/en/967/olfactory-art-exhibition-the-smell-of-opera

Toliau buvo dirbama kvapų maišymo meno srityje, susipažįstama su naujomis substancijomis, gilinamos žinos, vyko vepalų dirbtuvės pradedantiesiems ir privatūs renginiai. 

2014 m. Kvapų namų laboratorijoje Officina artis odorum kartu su parfumeriu Gael Peltier (Prancūzija, Monpeljė) vystėme kvapų projektą „Les Jardines suspendu“ („Kabantys sodai“). 

Laimė Kiškūnė ir Gael Peltier pradėjo darbą ties bendru kvepalų projektu. Atgarsiai spaudoje: Gaelio Peltier ir Laimės Kiškūnės mintys apie šiuolaikinę parfumeriją (taip pat čia,  ir čia)

2013 m. tapome projekto „Kvapų pasaulis neregiams“ kūrėjai, rėmėjai ir įgyvendintojai. 

2012 m. pradėjome aromatinės chemijos kursą, kuriame analizuojame atskiras aromatines molekules,jų kilmę ir sintezę bei mokomės jas atpažinti įvairiose substancijose.
Gegužės mėn. Kaune įvyko uodžiamojo meno projektas „Tvarūs ir netvarūs laikinojo ir nelaikinojo Kauno kvapai“.
Vasarą įvyko aromatinė botaninė ekspedicija Armėnijos kalnuose.
Sesija Krymo Nikitos botaniko sodo Aromatinių augalų laboratorijoje.
II-ji kvepalininkų stovykla.
Pristatėme projekto „Namų kvapai – nematoma architektūra“ kūrinius.

2011 m. dirbome su atskiromis kvapų grupėmis.
Įgyvendinome projektą „Rusijos kvapai. XIX a.“.
Vasarą įvyko aromatinė botaninė ekspedicija Armėnijos kalnuose, skirta platesniam atskirų aromatinių augalų pažinimui ir jų distiliavimui.
Rugpjūtį įvyko I-ji kvepalininkų stovykla.
 

2010 m. dirbome su vadinamaisiais orientiniais, arba „rytietiškais“ kvepalais ir odekolonais. Kartu su VšĮ „Hortus apertus“ ir VDA surengėme pirmąją Lietuvoje Uostomojo kvapų meno parodą „Rožių sodas“. Vasarą įvyko aromatinė botaninė ekspedicija Armėnijos kalnuose, skirta platesniam atskirų aromatinių augalų pažinimui ir jų distiliavimui.

2009 m. plėtojome klasikinių fužerinių kvepalų formules, kūrėme miško ir žemės kvapų akordus. Kvapų maišymo meno dirbtuvėse vyko ES organizuoto „Vilnius - kultūros sostinė“ 5 pojūčių projekto „Kvapo“ laboratorija. Joje buvo sukurtas „senojo“ ir „naujojo“ Vilniaus kvapas. Pavasarį įvyko aromatinė botaninė ekspedicija Irane, skirta rožių skynimui ir jų distiliavimui.

2008 m. Kvapų maišymo meno dirbtuvėse plačiai tyrinėjome tiek senąjį tradicinį kipriečių šiprą, jo istoriją, tiek Coty bei dar vėlyvesnių žolinių ir gėlinių šiprų formules, iš aukščiausios klasės natūralių parfumerinių substancijų (absoliutų, ekstraktų ir eterinių aliejų) gaminomės žolinio šipro puokštės pirmines gaidas, komponavome gėlinį šiprą. Rudenį skyrėme vaisinių kvapų dermėms. Mokėmės gaminti kietuosius ir skystuosius kvepalus. Vasarą įvyko aromatinė botaninė ekspedicija Armėnijos kalnuose, skirta aromatinių augalų pažinimui ir jų distiliavimui.

2007 m. atsidarius Kvapų namams, prie Kvapų cecho „aromata mirabilia“ įsikūrė kvepalininkų dirbtuvės ir įvyko pirmieji kvapų maišymo meno seminarai.
 


Kvepalai nuo seno yra įvairiai klasifikuojami. Klasifikacijos grupės turi savo pavadinimus. Pagal naujausią prancūzų parfumerių kvepalų klasifikaciją viena iš kvepalų grupių yra šipro kvepalai.
 
šipro kvepalai savo ruožtu taip pat klasifikuojami. Pagrindinės šipro šeimos yra šios:
-         žolinis šipras;
-         gėlinis šipras;
-         vaisinis šipras;
-         gaivus šipras.

Tai vienas seniausių ir iki šiol labai vertinamų parfumerijoje kvepalų stilių į Europą atėjęs iš Kipro salos. Nuo Kipro salos kildinamas ir šipro pavadinimas.

Jeigu turite po ranka, įdomumo dėlei galite patyrinėti jau chemiškai modifikuotą, šiuolaikinį žolinį arba žalią šiprą Estee Lauder "Aliage", Suzanne de Lyon "Animale", Christian Dior "Diorella"; gėlinį šiprą - Guerlain "Chante d'Aromes", Chanel "Cuir de Russie", Robert Piguet "Bandit", Ungaro "Diva", Picasso "Paloma"; vaisinį šiprą - "Azzaro", Rochas "Famme"...
 
Kita kvepalų grupė yra fougere arba paparčių kvapai. Tai kvapų fantazija subtilios ir gaivios miško žalumos, drėgnos žemės, samanų ir Rytų temomis... šių kvepalų širdyje pulsiuoja ąžuolo kerpių, žalio šieno, tonkos pupelių, levandų, galbano, įvairių spyglių absoliutai pramaišiui su citrusais ar medžiais, nelygu kokį fougere aromatą norite išgauti: 
-rasoto vasaros miško šviežumo
-brangios medienos
-gėlišką
-žolinį
-egzotinį rytietišką
 
Ryškiausi šiuolaikiniai fougere kvepalai yra Guerlain'o "Jicky". Kiti yra universalesni, žoliški, gėliški, Safari (Ralph Lauren), Sung (Alfred Sung), Vent Vert (Balmain), Cabotine (Gres), Weil de Weil, Pheromone (Marilyn Miglin), gėliški rytietiški Moschino...
 
Member since 2013.
International Federation of
Essential Oils and Aroma Trades