INFOLINIJA telefonas: +370 675 80687, el. paštas: info@aromata.lt

Kvapų namų istorija

Kvapų namai „Aromata mirabilia“ arba „Įstabūs kvapai“  tai gyva, atvira ir vis nauja kuriamoji erdvė.

Juose gimė anksčiau Lietuvoje nepuoselėta kosmetikos gamybos pamokų ir kvepalų bei smilkalų dirbtuvių tradicija, atvėrusi dar nepažintus šių menų akiračius. 

Kvapų namai pirmieji pradėjo rengti pažintines ir tiriamąsias aromatines ekspedicijas, išplėsdami savo erdves į Provansą, Armėniją, Iraną ir Indiją. 

Čia pirmą kartą nuskambėjo visiškai nauji žodžiai atarai, hidrolatai, alembikai, kvepalininkai, gyvoji kosmetika, kvapų kultūra, ir buvo pristatyta daug negirdėtų augalų ir jų substancijų, be kurių šiandien daug kas nebeįsivaizduoja savo kasdienio gyvenimo. 

Kvapų namų laboratorijoje buvo imtasi kurti ir gaminti originalius natūralius šviežius kremus, losjonus, balzamus be konservantų pagalbos; kvepalus ir kitus unikalius kvapiuosius produktus be lašo sintetinių medžiagų.

Kvapų namuose gimstančios idėjos ir kūrybinės iniciatyvos daugeliui suteikė atradimo džiaugsmą, tačiau tapo ir paviršutiniškai kopijuojamu pavyzdžiu. 

Bet atvira erdvė yra kūrybinga erdvė, todėl joje atradimams galo nėra... 


Kvapų namai - tai vieta, kurioje galite susipažinti su pačiomis kokybiškiausiomis dabarties pasaulyje natūraliomis kvapiosiomis substancijomis bei kosmetiniais aliejais, taip pat kitomis kūno priežiūros priemonėmis, jas išmėginti ir įsigyti.

Produktų su nereikalingomis funkcinėmis cheminėmis medžiagomis, konservantais ar kitokiais priedais nekuriame ir negaminame. 

Kvapų namų salonuose VIlniuje, Kaune ir Klaipėdoje kviečiame gyvai susipažinti su sukaupta didžiausia Lietuvoje kvapiųjų ir kosmetinių substancijų kolekcija, atverti savo pojūčius, atrasti nepatirtą kvapų pasaulį, jo istoriją ir kultūrą, įgyti gilesnių žinių ir pasikonsultuoti tiek apie kvapų terapiją, tiek apie tvarią kosmetiką ir efektyvius bei tvaresnius odos priežiūros būdus.

Šalia įspūdingos substancijų kolekcijos pradėjome daug naujų dalykų, kurie sulaukė didžiulio Jūsų susidomėjimo ir palaikymo. Ypač džiugiu, kad pamėgote kokybiškus Kvapų namų eterinius aliejus, hidrolatus, augalinius aliejus ir nerte pasinėrėte į kvapų ir pirmapradžių substancijų pasaulį, kad atradote jį, pažinote ir pamilote.

Jausdamos nenutrukusį ryšį su praeitimi neatsitiktinai Kvapų namų pastogėje nuolat prisimename didžiųjų pasaulio žolininkų, vaistininkų, kvepalininkų, kosmetikų, alchemikų ir mąstytojų vardus, o savo darbuose remiamės jų išmintingais veikalais. Kvapų namų galima išgirsti minint alchemijos pradininkę Mariją Pranašę, senovės graikų mokslininkus Dioskoridą, Galeną bei Plinijų, Indijos ajurvedos gydytoją Sušrutą, genialius musulmonų enciklopedistus Aviceną, Al Biruni ir Al Kindi, taip pat šv. Hildegardą Bingenietę, Paracelsą, Niutoną ir Henrį Corbeną, išgarsėjusį veikalais apie kuriamosios vaizduotės metafiziką.

Gyvename supami augalų, žavimės jais, uodžiame juos, esame susiję su jais šimtais darbų. Nė nepastebime, kaip augalo siela įsismelkia į mus, suvirpina subtiliausius pradus, kurių buvimo nė nenujautėme, sužadina juos ir galiausiai padeda jiems atsiskleisti. Užlieja naujos gyvybinės jėgos, ateina dvasinių įžvalgų – augalų ir jų esencijų žinijai galo nėra.

Jei nusišypso laimė darbuotis su augalais ir jei tai darome atvira širdimi, mums atsiveria belaikės žinijos pasaulis, kuris žmoniją lydi nuo pirmųjų jos dienų, nuo pat pirmapradžio žmogaus gimimo... nuo Rojaus Sodų laikų.

Galime augalus vadinti kuo įvairiausiais vardais, galime juos mokslingai skirstyti į rūšis ar gentis, bet nėra tokios klasifikacijos ar nomenklatūros, kuri aprėptų augalą kaip visumą, kuri pajėgtų nusakyti visą jo grožį ir įstabią galią.

Jų energija ne tik taiso nuotaiką ir gaivina širdį, bet ir gydo kūną, taurina jausmus, ramina protą. Augalai nesavanaudiškai dalijasi su mumis žiniomis, atsineštomis iš tolimos praeities. Stiebdamiesi iš žemės jie beria dangaus dovanas. Uosdami augalus, kvepiame dieviškąjį pasaulį, žvelgdami į juos, regime jo pavidalus, lytėdami juos, prisiliečiame prie to, kas nepaliečiama...

Nuoširdžiai džiaugiamės, kad  Kvapų namų pastogę randa tauriosios substancijos ir iš Afrikos, Azijos, Australijos bei Amerikos, ir iš Viduržemio jūros pakrančių bei salų, ir iš Lietuvos pievų bei miškų.

Mūsų tikslas – atrasti kvapiųjų ir kosmetinių substancijų kultūros ir terapijos pasaulį, perprasti jo paslaptis ir įvairiopai įsilieti į jį.

Todėl

1) plečiame žinias ir kaupiame praktinę patirtį bendraudami ir bendradarbiaudami su geriausiais šios srities specialistais pasaulyje – ir praktikais, ir teoretikais; gilinamės į istorinę, antropologinę bei kultūrologinę kvapų problematiką, taip pat į naujausią akademinę bei klinikinę literatūrą, skirtą odorologijos, aromaterapijos bei kosmetikos specialistams. Įgytomis žiniomis mielai dalijamės per teorinius ir praktinius seminarus. 2013 m. tapome IFEAT (The International Federation of Essential Oils and Aroma Trades) organizacijos nariais;  

2) tiekiame tik tuos eterinius aliejus ir kitus kūno priežiūros produktus, kurie naudojant nekenksmingas ir mažiausiai teršiančias technologijas buvo nedideliais kiekiais pagaminti iš švariuose ūkiuose auginamų arba laukinių žaliavų;

Medžiagų kokybę užtikriname laikydamiesi kelių „itin“ principų:
• perkame medžiagas tik iš itin patikimų tiekėjų (pažįstame juos asmeniškai);
• mūsų gamintojai naudoja itin paprastas ir švarias technologijas;
• augalinė žaliava ir iš jos pagaminta produkcija laikoma ir transportuojama itin saugiomis sąlygomis.

Išaugę laukinėje gamtoje

Kai kurie mūsų  Kvapų namų produktai yra su užrašu „iš laukinių augalų“. Tai reiškia, kad tie augalai yra ne specialiai auginami, bet tiesiog surenkami miškuose, kalnuose ir kituose nesukultūrintos gamtos plotuose. Iš jų distiliuojami eteriniai arba spaudžiami riebieji aliejai, kurie išsiskiria unikaliu kvapu ir gaivalingu gyvybingumu bei sūdrumu. Kiekvienas laukinėje gamtoje išaugęs augalas yra nepakartojamas – individualus yra ir jo amžius, ir gyvybinė galia, ir „gyvenimo istorija“. Laukinėje gamtoje, į kurią nesikiša žmogus, išgyvena tik patys stipriausi augalai. Iš čia jų beribė gyvybinė galia ir kvapo unikalumas.

Ekologiškai auginami

Eterinių aliejų poreikis yra toks didelis, jog laukinių augalų nebepakanka patenkinti žmonių reikmėms. Ekologiškai auginamų augalų ir iš jų gaunamų aliejų gyvybingumas ir energija yra artimi jų laukinės gamtos broliams dėl dirvos kokybės, kurioje jie aprūpinami tomis pačiomis maisto medžiagomis kaip ir laukinėje gamtoje.

Žodžiai „organinis“ arba „ekologinis“ vartojami pabrėžti, kad eterinis ar kosmetinis aliejus buvo išdistiliuotas arba išspaustas iš augalų, kurie
• augo laukuose, esančiuose toli nuo užterštos aplinkos;
• augo be cheminių medžiagų, naudojamų piktžolėms naikinti ir be pesticidų;
• buvo tręšiami tik organiniu kompostu ir kitomis augalinės kilmės medžiagomis (augaliniais ekstraktais ir mineralais).

Eterinių ir kosmetinių aliejų kokybė ir autentiškumas

Mūsų substancijos atkeliauja iš visų pasaulio kampelių. Bendraujame su laukinių augalų distiliuotojais Provanse, Indijoje, Nepale ir kitose pasaulio vietose, taip pat atstovaujame kelioms aromaterapijos firmoms, pelniusioms autoritetą pasaulyje.

Esame šalininkės tų substancijų puoselėtojų ir žinovų, kuriems rūpi eterinių aliejų kokybė, o ne tai, ar aromaterapija yra veiksminga ir saugi, – dėl to nėra ko nė ginčytis. Juk jei norime teptis eteriniais aliejais odą ar vartoti juos į vidų, turime būti visiškai tikri, kad jie yra kokybiški ir autentiški, t.y. falsifikuojant nesumaišyti su cheminėmis medžiagomis ar kokiais nors pigesniais eterinių aliejų pakaitalais.

Seminarų metu ar bendraujant su klientais neretai iškyla sertifikatų klausimas. Mokslininkai ir šios srities profesionalai, kurie su natūraliomis substancijomis susiduria ne vieną dešimtmetį, į tai atsako trumpai drūtai: jokie sertifikatai neliudija ir negali liudyti produkto kokybės ir autentiškumo. Juk sertifikuojamas yra ūkis, dirvožemis ir gamybos metodas, o ne pats pagamintas produktas. Net lapelis, kuriame kuo smulkiausiai yra surašyti eterinio aliejaus cheminės analizės duomenys, dar nėra įrodymas, jog šis eterinis aliejus yra autentiškas. Cheminės analizės metodais apskritai nesiekiama nustatyti, ar kuris nors eterinio aliejaus cheminis elementas yra augalinės kilmės, ar susintetintas. Analizė tik nustato procentinį vieno ar kito elemento kiekį.

Žinia, tai toli gražu nereiškia, kad jei produktas sertifikuotas, tai jis negali būti itin kokybiškas. Vis dėlto jei ką ir būtina atsiminti, tai paprastą tiesą, kad vienintelis substancijos kokybės laidas yra žmogus – pirmiausia, tas, kas ją distiliuoja, o tada tas, kas parduoda. Norėdamos įsitikinti produktų kokybe, siekiame asmeniškai bendrauti su gamintojais, savo akimis pamatyti gamybos procesą ir jį įvertinti.

Palaikome mažus ūkius, besiverčiančius tradiciniais šeimos verslais ir mažais kiekiais gaminančius nuostabius produktus, kurie turi daug privalumų palyginti su fabrikų produkcija.

Mažų distiliatorinių ūkininkai patys renka augalus ir distiliuoja šviežią žaliavą. Jie rūpestingai seka, kaip mažuose distiliavimo katiluose, žemame slėgyje ir minimalioje temperatūroje vyksta distiliacija. Šį procesą įvaldę distiliuotojai yra itin išlavinę kvapo ir skonio pojūtį, todėl geba jausti augalus ir išgauti iš jų tobulus eterinius aliejus, pasižyminčius neprilygstamomis terapinėmis savybėmis. Meistrai, puoselėjantys iš kartos į kartą perduodamas distiliavimo tradicijas, nepriekaištingai išlaiko kvapo individualumą ir gyvybines galias, būdingas tik tam augalui, iš kurio gaunama kvapioji substancija. Kiekvienas toks distiliatas supilamas skyrium, turi savo numerį ir pagaminimo datą.

Nedideliuose ūkiuose ir jų kooperatyvuose spaudžiamas alyvuogių, sezamų, makadamijų, lazdynų riešutų, abrikosų ar migdolų aliejus išlaiko visas gerąsias savybes, nes nėra kaitinamas, veikiamas ekstrahentais, rafinuojamas ir dezodoruojamas.

Šie nefabrikiniai produktai nėra vien augalo syvai. Tai – gamtos, žemės, kurioje jis išaugo, paties augalo gyvybinių galių ir žmogaus išmaningumo, jo triūso, meilės, rankų ir širdies veikalas – nepakartojama esencija.

Visiškai sąžiningai ir atvirai sakome, kad pirkdami šiuos aliejus Jūs kartu remiate mažuosius gamintojus visame pasaulyje, besiverčiančius unikalia veikla, ir palaikote pastangas pagarbiai ir tausojančiai sugyventi su gamta. Įsigiję buteliuką aliejaus, galėsite ne tik mėgautis kvapu, prisilietimo pojūčiu ar medžiagos galiomis, bet ir padėsite išlikti šiems ūkiams ir jų produktams, prisidėsite prie galimybės šioms puikioms medžiagoms skleisti savo kerus ne tik kažkur pasaulyje, bet ir čia, Lietuvoje.


Renata ir Rūta,
Kvapų namų bendraturtės
 

Susijusios prekės