Amla - kosmetiniai receptai

 

Amlos plaukų priežiūrai

Amlos gali būti naudojamos galvos masažui, taip pat šampūnams ir tonikams. Amlų miltelių pasta skatina plaukų augimą, stiprina šaknis, padeda išlaikyti esamą spalvą (ir natūraliems, ir dažytiems plaukams), suteikia blizgesio. Tai puiki priemonė nuo ankstyvo plikimo ir priešlaikinio žilimo

Plaukų kaukė — kondicionierius. Sumaišykite amlų miltelius su karštu vandeniu ir palikite gautą masę pastovėti 15–30 min. Suskirstykite plaukus sruogomis ir kruopščiai ištepkite kiekvieną sruogą amlų pasta. Apvyniokite plaukus plastikine plėvele ir rankšluosčiu ir palikite pusvalandžiui, tada išplaukite plaukus šampūnu ar kitu jums įprastu būdu. Jei plaukai garbanoti — tai galite šią kaukę palaikyti ilgiau. Jeigu kaukė pradeda dirginti odą — išplaukite anksčiau. Amlų kaukė suteikia plaukams švelnumo, bangavimosi, išvalo ir puoselėja galvos odą. 

Pastaba: nors amlose ir nėra daug taninų, nerekomenduojame jų naudoti stipriai šviesintiems plaukams - gali dažyti tamsiai. Todėl rekomenduojame pradžioje išbandyti ant nedidelės sruogos. 
Dažant plaukus natūraliais pigmentais (hena, indigu) amlos atlieka fiksatoriaus funkciją, pagerindama dažančiųjų pigmentų sukibimą su plauku, bet pačios neturi pigmentų ir nėra dažanti medžiaga. Jei amlų įdėsite dažydami plaukus hena ar indigu — jūsų plaukų spalva įgaus šaltesnį atspalvį.

Pasigaminkite amlų aliejaus! Indijoje labai populiarus amlų aliejus, kuris ruošiamas amlų miltelius ar džiovintas amlas užpilant kokosų, sezamų ar kitu aliejumi. Tokia aliejinė amlų ištrauka yra stabili ir gali būti naudojama metus ar ilgiau - masažuoti galvai ar visam kūnui, taip pat aliejinėms nuplaunamoms ir nenuplaunamoms plaukų kaukėms, bei kitoms grožio procedūroms.

Amlos odos priežiūrai 

Pasiruoškite amlų pastą! Ji visuomet ruošiama šviežia, prieš pat naudojimą. Amlų miltelius su nedideliu kiekiu šilto vandens ar hidroliato sumaišykite iki vientisos grietinės tirštumo masės ir palikite 15-20 min.

Nuo spuogų ir dėmelių. Patepkite amlų pasta probleminę vietą, o vėliau nuplaukite ją šiltu vandeniu.

Amlos taip pat yra nepaprastai puikus odos šveitiklis — geresnio kol kas nė neturėjote. Užtepkite amlų pastos ant drėgnos odos ir švelniai pamasažuokite. Nuplaukite vėsiu vandeniu. 

Veido ir kūno odos kaukė. Amlų miltelius su ciberžolių milteliais bei aliejumi sumaišykite iki vientisos masės ir šią pastą užtepkite ant veido ir kūno, palaikę 10–15 min., nuplaukite. Ši procedūra jaunina odą, suteikia jai švytėjimo. Pastaba: Pasitikrinkite nedidelį odos plotą, ar nedažo.

Pastaba: jei jūsų oda labai sausa ir jautri, prieš tepant amlų pastą ar kaukę, rekomenduojame pasidaryti odos lopo testą.

Susijusios prekės

Member since 2013.
International Federation of
Essential Oils and Aroma Trades