Naujienų prenumerata

Eteriniai aliejai ir jų naudojimas

Kas yra eteriniai aliejai?

Eteriniai aliejai yra sudėtingas augalo antrinių metabolitų mišinys, didžiąja dalimi sudarytas iš unikalios aromatinių junginių kompozicijos, kurios kokybę ir sudėtį ištobulino evoliucijos jėgos, siekdamos suteikti didžiausią paspirtį augalo kovai už išgyvenimą ir rūšies išlikimą (dauginimąsi).

Eteriniai aliejai yra labai koncentruota substancija ir aktyviai veikianti farmakologinė medžiaga. Nepasitarus su gydytoju nenaudoti į vidų. Eteriniai aliejai naudojami praskiesti „baziniame“ aliejuje. Gryni eteriniai gali sudirginti odą. Grynus ant odos leidžiama naudoti tik levandų, arbatmedžio, pelargonijos ir ramunėlių eterinius aliejus.

Eteriniai aliejai VONIOMS

DĖMESIO: Eterinio aliejaus tiesiai į vandenį geriau nelašinti, nes eteriniai aliejai netirpsta vandenyje ir plūduriuoja paviršiuje, todėl gali sukelti odos suerzionimą ir paraudimą. Prieš pilant eterinius aliejus į vonią, juos reikia ištirpinti tirpiklyje/emulgatoriuje, ir tik tada pilti į vandens pilną vonią.


VONIOS SU ETERINIAIS ALIEJAIS RUOšIMO PRINCIPAI IR MALONUMAI

Eterinį aliejų galima ištirpinti šaukšte medaus, saujoje jūros druskos, 100ml pieno ar grietinėlės, ar šaukšte specialaus tam skirto natūralaus eterinių aliejų tirpiklio „Solubolio“. Į kurią nors iš tų medžiagų įlašinkite ne daugiau 15 lašų vieno eterinio aliejaus arba jų mišinio ir išmaišykite.
Supilkite savo mišinį į vonią su vandeniu. Gerai pamaišykite vonios vandenį, kad jūsų mišinys tolygiai pasiskirstytų vonios vandenyje.
Atsigulkite vonioje ir visiškai atsipalaidavę pagulėkite joje 15 – 20 minučių. Giliai ir lėtai kvėpuokite, kad lakios eterinio aliejaus molekulės pasiektų kvėpavimo takų gleivines. Eterinis aliejus taip pat skverbiasi per jūsų odą, pereina odos membraną ir pasiekia kapiliarus, o iš jų pasklinda po visą kūną. Prieš vonią su eteriniais aliejais nenaudokite prausimosi priemonių, šampūnų, muilų, nes jie sukuria užtvarą tarp odos ir eterinio aliejaus, sulėtina jų įsiskverbimą.
Tam, kad pasiektumėte geriausio rezultato ir gera savijauta jus lydėtų kiekvieną dieną, rekomenduojama maudytis vonioje su eteriniu aliejumi kiekvieną dieną.


Pastabos:

 • Nepilkite nepraskiestų eterinių aliejų tiesiai į vonią, jie gali sukelti odos suerzinimą ir paraudimus.
 • Nepadauginkite eterinių aliejų, laikykitės rekomenduojamos koncentracijos. Eterinis aliejus yra koncentruota substancija.
 • Vonios temperatūra neturėtų viršyti +38C nėščioms moterims, vaikams ir žmonėms, kurie turi kraujotakos sutrikimų, taip pat ir vyresnio amžiaus žmonėms.


RECEPTAI VONIAI

 • „Geismų“ vonia: 1 lašas vanilės + 1 lašas ylang ylang + 1 lašas rožės + 2 lašai bergamotės + 1 lašas cinamono eterinių aliejų į pasirinktą tirpiklį.
 • „Maloni“ vonia: 3 lašai benzoino + 3 lašai ylang ylang + 3 lašai greipfruto + 2 lašai santalo eterinių aliejų  į pasirinktą tirpiklį.
 • “Gerovės” vonia: 2 lašai saldžiojo apelsino + 1 lašas vanilės absoliuto + 2 lašai pelargonijos į 30 ml pieno.
 • Kleopatros vonia: 2 lašai rožės + 1 lašas pačiulės + 2 lašai saldžiojo apelsino eterinių aliejų  į valg. šaukštą medaus.
 • „Rytietiška“ vonia : 3 lašai santalo + 3 lašai michelijos (čampako) ataro + 1 lašas rožės + 1 lašas vetiverijos + 1 lašas miros + 2 lašai pačiulės eterinių aliejų  į 30 ml migdolų aliejaus.
 • „Nusiraminimo“ vonia: 2 lašai nerolio + 1 lašas jazmino + 3 lašai mairūno eterinių aliejų  į mėgiamą tirpiklį.
 • Vonia nuo celiulito: 3 lašai pelargonijos + 3 lašai kadagio + 3 lašai citrinos + 3 lašai pankolio + 3 lašai kipariso eterinių aliejų  į 30 ml migdolų aliejaus.
 • Vonia peršalus: 5 lašai lauro + 3 lašai varpinės levandos + 3 lašai imbiero eterinių aliejų į mėgiamą tirpiklį.
 • Vaikų nuraminimo vonia: 2 lašai mandarino + 2 lašai kilniosios ramunėlės (romaniškos) į 30 ml pieno.


AROMATIZUOTI KŪNO ALIEJAI ODOS PUOSELĖJIMUI ARBA MASAŽAMS

Pagrindinis aromaterapinio masažo tikslas atpalaiduoti kūną ir pažadinti jausmus.
Masažas tikriausiai yra pats geriausias būdas pajusti eterinio aliejaus teikiamą gėrį. Geriausias laikas masažui yra po vonios arba pirties, kada atsivėrusios kūno poros padeda eteriniam aliejui greitai įsiskverbti į kūną.
Paprastai masažui rekomenduojama naudoti 1,0%-2,5% koncentracijos eterinio aliejaus mišinį su baziniu/augaliniu aliejumi. Laikomasi principo „mažiau yra geriau“.

Pastaba: Masažuojant skaudančius raumenis arba nuo reumato sukeltų skausmų naudojamas didesnės koncentracijos (3 %) eterinių aliejų mišinys. Veido masažui naudojamas mažiausios koncentracijos 0,5% - 1,5% eterinių aliejų mišinys.

Geriausiai aktyvias eterinių aliejų medžiagas į gilius odos sluoksnius perneša natūralūs augaliniai aliejai – migdolų, abrikosų, simondsijų (jojobos), kokosų. Mineraliniai aliejai netinka, nes odos paviršiuje sudaro plėvelę, uždarančią ir net užkemšančią poras. Rekomendacijos masažui: Masažuodami galime suteikti daug džiaugsmo savo artimiems ir mylimiems žmonėms ir tam visai nebūtina turėti masažuotojo išsilavinimą. Tereikia nepamiršti, kad masažas yra prisilietimo menas. Masažuotojas neturi pamiršti, kad jis liečiasi prie kito žmogaus paties privačiausio ir paties švenčiausio daikto – nuogo kūno. Masažuojant reikia susikaupti, susikoncentruoti, nes ten, kur nukreiptos mūsų mintys ir dėmesys, ten plaukia ir mūsų energija. Paprastai masažo metu nekalbama apie pašalinius dalykus. Masažuojamas visas kūnas arba jo dalys.

Masažuotojai skiria 4 pagrindinius žmogaus kūno centrus:

 • apatinėje pilvo dalyje - kūrybos ir griovimo centras;
 • saulės rezginio srityje – drąsos ir baimės centras;
 • širdies srityje – meilės ir neapykantos centras;
 • kaktos srityje – išminties ir kvailumo centras.

Masažuotojai taip pat turėtų žinoti, kad

 • saulės rezginį masažuojame norėdami suaktyvinti kūno energiją;
 • stuburą ir pėdas masažuojame atsipalaidavimui;
 • skrandžio ir pilvo sritį masažuojame esant virškinimo sutrikimams;
 • apatinę nugaros dalį masažuojame norėdami pažadinti seksualinę energiją.

Eterinių aliejų koncentracijos baziniame aliejuje:

Viso kūno masažui reikia 10 - 50 ml masažinio aliejaus.

Praskiedimas (koncentracija)

Į 10 ml bazinio aliejaus

Į 50 ml

Į 100 ml

Į 250 ml

0,5%

1 lašas

5 lašai

10 lašų

25 lašai

1,0%

2 lašai

10 lašai

20 lašų

50 lašų

1,5%

3 lašai

15 lašai

30 lašų

75 lašai

2,0%

4 lašai

20 lašų

40 lašų

100 lašų

2,5%

5 lašai

25 lašų

50 lašų

125 lašai

3,0%

6 lašai

30 lašų

60 lašų

150 lašų


Jei naudosite tik vieną eterinio aliejaus rūšį, įlašinkite jo tiesiai į aliejaus buteliuką; jei naudosite kelis eterinius aliejus, pirma pasigaminkite jų mišinį: sulašinkite reikiamą kiekį aliejų į atskirą 30-50ml buteliuką ir sumaišykite ridinėdami buteliuką tarp delnų. Tada pridėkite reikiamą kiekį bazinio aliejaus, ir vėl sumaišykite.
 

 

Galite pasiruošti masažinių mišinių iš anksto. Jie šiek tiek pastovėję įgaus dar malonesnį kvapą.
Sumaišykite 95 ml migdolų (abrikosų, persikų kauliukų, kokoso aliejaus) su 5 ml pasirinkto eterinio aliejaus mišinio.
Pastaba: Masažiniai mišiniai geriausi naudoti 6 mėnesius. Todėl mišinius patartina gamintis nedideliais kiekiais. Juos laikykite vėsioje, tamsioje, sausoje vietoje. Nepamirškite ant buteliuko užklijuoti etiketės su mišinio sudėtimi ir pagaminimo data.

RECEPTAI MASAŽINIAMS MIšINIAMS

 • Gyvastingumo mišinys: 50 lašų rozmarino + 50 lašų pelargonijos eterinių aliejų .
 • Atpalaiduojantis mišinys: 50 lašų rozmarino + 25 lašai levandos + 25 lašai šalavijo + 10 lašų pačiulės eterinių aliejų .
 • Raminantis mišinys: 50 lašų levandos + 50 lašų pelargonijos + 15 lašų santalo eterinių aliejų .
 • Atgaivinantis mišinys: 30 lašų citrinos + 30 lašų kadagio + 10 lašų pipirmėtės eterinių aliejų .
 • Jausmus pažadinantis mišinys: 10 lašų kardamono + 30 lašų ylang ylang + 30 lašų greipfruto eterinių aliejų .
 • Nuo sunkių pagirių: 30 lašų citrinos +30 lašų eukalipto + 20 lašų rozmarino eterinių aliejų .
 • Nuo celiulito: 30 lašų levandos + 20 lašų pačiulės + 20 lašų rozmarino + 20 lašų kipariso eterinių aliejų .
 • Pavargusiems, skausmingiems sąnariams ir raumenims: 20 lašų ramunėlės + 20 lašų levandos + 10 lašų juodojo pipiro + 20 lašų eukalipto + 20 lašų rozmarino eterinių aliejų .

Eteriniai aliejai PIRTYJE

Pirtis yra turbūt tobuliausias grožio ir sveikatos šaltinis, kokį kada nors yra sugalvojęs žmogus. Pirtyje ne tik pašalinami toksinai ir odos nešvarumai. Pirtyje žmogus įgauna vidinę pusiausvyrą ir ramybę, išsprendžia kankinančias problemas. Pirtys kaip ir vonios nuo neatmenamų laikų susijusios su kvapų naudojimu. Eteriniai aliejai pirtyje dar labiau padidina jos naudą. Jie suteikia gerbūvio jausmą ir iškvėpina pirties patalpą. Įkvėpdami gaivų pušies, kedro, kipariso, eukalipto kvapą, jūs pasijuntate taip, tarsi būtumėte gryname ore, miške, kalnuose.

Citrusinių kvapai, citrinos, bergamotės, greipfruto, apelsino, mandarino arba nerolio jums suteikia jausmą, tarsi būtumėte Viduržemio jūros pakrantėje, žydinčiuose Alpių soduose ankstyvą pavasarį arba citrinmedžių plantacijose Sevilijoje ar Sicilijoje. Mirtos, mirtenių, lauro, bosvelijos kvapai pažadina vaizduotę dar kitokioms kelionėms.

KAIP NAUDOTI ETERINIUS ALIEJUS PIRTYJE?

Pats paprasčiausias būdas - sumaišyti eterinį aliejų su druska ir ją pašildyti ant įkaitusių akmenų arba tiesiog pastatyti karštoje vietoje kartais pamaišant, papilstant iš vieno indo į kitą. Druska ilgai išsaugos eterinio aliejaus kvapą. Be to, druską, sumaišytą su eteriniu aliejumi, visuomet galima panaudoti pirties procedūrose. Taip pat eteriniai aliejai plačiai naudojami medaus procedūrose, įvairiuose pilinguose ir masažuose po pirties. Taip pat galima įlašinti eterinio aliejaus į karšto vandens (neverdančio) vonelę ir pastatyti šiltoje vietoje, kad eterinis palaipsniui garuotų.

Pastaba: Nepilkite eterinių aliejų ant įkaitusių akmenų. Subtilios ir lakios eterinių aliejų molekulės bematant suirs, sudegs ir aliejaus poveikis bus labai trumpas. Sugadinsite brangų produktą ir nepasieksite norimo rezultato.

KVAPAI PIRTYJE:

 • „Pirties“ kvapas: 5 lašai pipirmėtės + 5 lašai mėgiamo eukalipto + 5 lašai kedro + 5 lašai mirtos + 10 lašų citrinos eterinių aliejų  į saują druskos arba karšto vandens vonelę.
 • „Atsipalaidavimo“ kvapas: 6 lašai rozmarino + 4 lašai levandos + 4 lašai citrinos eterinių aliejų  į saują druskos arba karšto vandens vonelę.
 • „Geros nuotaikos“ kvapas: 4 lašai imbiero + 3 lašai mėgiamo eukalipto + 3 lašai pipirmėtės eterinių aliejų  į saują druskos arba karšto vandens vonelę.
 • “Dieviškas” kvapas: 3 lašai mairūno + 2 lašai jazmino + 2 lašai rožės eterinių aliejų  į saują druskos arba karšto vandens vonelę.
 • „Santarvės“ kvapas: 5 lašai citrinos + 4 lašai romaniškos ramunėlės + 5 lašai levandos eterinių aliejų  į saują druskos arba karšto vandens vonelę.
 • Nuo slogos: 3 lašai pražangialapės mirtenės (niaoulio) + 3 lašai eukalipto + 2 lašai mairūno + 2 lašai pipirmėtės eterinių aliejų į druską arba karšto vandens vonelę.
 • Jėgų suteikiantis kvapas: 5 lašai pražangialapės mirtenės + 4 lašai levandos + 3 lašai bergamotės + 4 lašai santalo eterinių aliejų  į druską arba karšto vandens vonelę.

Receptai medaus procedūroms: Medų galima maišyti su grynais eteriniais aliejais, nes medus veikia kaip tirpiklis. Jei norime sužadinti prakaitavimą ir išvalyti odą, tada geriau medų su eterinių aliejų mišiniu naudoti pirties procedūros pradžioje. Jei norime odą pamaitinti, tada ją tepame medumi su eterinių aliejų mišiniu jau baigiantis pirčiai.

 • Odą valantis mišinys: 3 lašai levandos + 3 lašai kadagio + 3 lašai pelargonijos + 2 lašai kipariso + 2 lašai ramunėlės eterinių aliejų  į stiklinę medaus.
 • Odą atjauninantis mišinys: 3 lašai nerolio (arba petitgreino) + 5 lašai frankincenso + 5 lašai vetiverijos eterinių aliejų į stiklinę medaus.
 • Odą maitinantis mišinys: 4 lašai imbierinės citrinžolės + 5 lašai rožės medžio + 5 lašai santalo eterinių aliejų  į stiklinę medaus.

ETERINIAI ALIEJAI PATALPOSE

Kaip sukurti švarią aplinką?

Aromaterapija nėra skirta tik ligų gydymui. Ji mus realiai apsaugo nuo aplinkos teršalų, bakterijų ir virusų. Tai priemonė, kuri, užuot laukus kada kūnas ims rodyti ligos požymius, mums leidžia apsaugoti save bei savo artimuosius ir susikurti atsparumą ligoms.

Neklydo viduramžių ir renesanso alchemikai tvirtindami, kad gamtoje yra viskas, ko reikia žmogaus pilnaverčiam gyvenimui. Vienas iš tokių šaltinių – gausi aromatinių augalų grupė, iš kurių nuo žmonijos istorijos pradžios įvairiausiais būdais išgaunamos aromatinės substancijos.

Žinome, kad viešose vietose, stotyse, oro uostuose, viešbučiuose, restoranuose, mūsų pamėgtose kavinėse ir netgi poliklinikose bei ligoninėse, kur nuolat lankosi įvairūs žmonės visuomet yra daugiau mikroorganizmų ir ne visiems jiems mes turime imunitetą. Čia taip pat yra daugiau lakių cheminių elementų – tiek dezinfekcinių priemonių, tiek cigarečių dūmų. Todėl susiruošę į kelionę nepamirškime buteliuko su levandos ar bergamotės eteriniu aliejumi.

Eteriniai aliejai pasižymi plačiu veikimo spektru ir jūs ypatingai neapsiriksite, jei norėdami švarios aplinkos į aromatinę lempą ar tiesiog ant vatos ar servetėlės užlašinsite keletą savo mėgiamų kvapų ir kur nors padėsite, tačiau pagal klinikinius tyrimus geriausiai valo aplinką bei naikina blogus kvapus.

 • Citrinžolės eterinis aliejus, (taip pat padeda atsikratyti nepageidaujamų svečių, valo sunkią atmosferą, kurios priežastimi tapo nemalonūs žmonės, panaikina blogą aplinkos ir daiktų kvapą).
 • Arbatmedžio (mirtenės) eterinis aliejus, (nuo arbatmedžio aliejaus lengvai žūsta Auksinis stafilokokas ir kai kurios gram-neigiamos bakterijos. Nepaprastai geras jo antimikrobinis ir priešgrybelinis poveikis.)
 • Citrinos eterinis aliejus , (taip pat pagerina supratimą tarp tėvų ir vaikų, tarp sutuoktinių ir giminaičių. Sukuria jaukumo, patogumo, šilumos ir lengvumo energiją namuose.)
 • Eukaliptų eterinis aliejus , (eukaliptų yra apie 200 rūšių iš daugumos kurių distiliuojamas eterinis aliejus. Be mums labiausiai žinomo rutulinio eukalipto, dar plačiai naudojami spindulinis, citrinakvapis, smito eukaliptai, kurie gerai tinka vaikams, yra malonesnio, “minkštesnio” kvapo).
 • Cinamono eterinis aliejus , (turi nepaprastai stiprių antibakterinių, antivirusinių, priešgrybelinių savybių. Ypač gerai naikina virtuvės kvapus.)
 • Čiobrelio eterinis aliejus , (labai stiprus antivirusinis poveikis. Puiki profilaktinė priemonė rudens ir pavasario gripo epidemijų metu.)
 • Gvazdikėlių eterinis aliejus , (stipriausias natūralus antiseptikas – 1% tirpalo antiseptinis poveikis 4 kartus stipresnis už fenolio 1% tirpalą. Gvazdikėlių, apelsino ir cinamono et aliejų mišinys ne tik puikiai kvepia, bet l gera profilaktinė priemonė, ypač žiemą.)
 • Bergamotės eterinis aliejus , (taip pat palengvina santykius ir tarpusavio supratimą tarp įsimylėjėlių, padeda išvengti dirbtinių konfliktų.)
 • Greipfruto eterinis aliejus , (tai pat labai “saulėtas” aliejus, puikus antidepresantas, neturintis migdančio poveikio ir aktyvinantis žmogaus mentalinę veiklą.)
 • Levandos eterinis aliejus , (taip pat jis saugo ir nuo neprašytų svečių.)
 • Mirtos eterinis aliejus , (taip pat padeda atsikratyti rūkymo įpročio.)
 • Pelargonijos eterinis aliejus , (taip pat šiuolaikiniais tyrimais patvirtinta, kad pelargonijos žiedai surenka nuodingas medžiagas, radionukleidus, gerai naikina mikrobus. Jos kvapas atbaido vabzdžius.)
 • Kadagio eterinis aliejus , (taip pat ištikus ūmiai dvasinei krizei, šokui, isterijai, išgąsčiui (gerai tinka vaikams) pakanka pora lašų kadagio et aliejaus užlašinti ant delnų, patrinti ir pauostyti.)
 • Pušies eterinis aliejus , (taip pat stiprus antiseptikas, naudojamas gydyti kvėpavimo takų infekcijoms.)
 • Rozmarino eterinis aliejus , (taip pat jį daugelį šimtmečių žmonės degino norėdami apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų ir oro gryninimui ligonių kambariuose. Jis buvo pagrindinė profilaktinė priemonė maro metu.)
 • Rožės medžio eterinis aliejus , (taip pat sukuria apsauginį barjerą. Jis apsaugo nuo svetimos energetikos poveikio ir padeda išlaikyti švarią ir gerai apsaugotą individualią energetinę erdvę.)

šiuos eterinius aliejus maišydami įvairiais variantais galite sukurti sau patinkantį kvapą ir visuomet turėti švarią aplinką.

PATALPŲ AROMATIZAVIMO PRINCIPAI

Eteriniais aliejais kvepianti aplinka mums patvirtina, kad mes įkvepiame švarų orą, kad jame esančios gyvybinės augalo jėgos mus saugo ir sustiprina.

Kai jūs kvėpinate savo namus, butą ar savo darbo erdvę eteriniu aliejumi, jūs sukuriate olfaktorinę (kavpo) dekoraciją, tam tikrą kvapo dizainą, savo erdvei suteikiate individualumą ir unikalumą. Daugelyje romanų, ne tik Prusto, aprašoma kaip kvapai grąžina prisiminimus.

Paprasčiausias patalpų kvėpinimo būdas yra naudoti garintuvą, kurio dydis priklauso nuo patalpos dydžio. Garintuvuose naudojama 6-12 lašų grynų eterinių aliejų mišinio arba 10-20 ml vandeninio mišinio (priklausomai nuo patalpos dydžio).  Garintuvai gali būti elektriniai arba žvakiniai. Žvakiniai garintuvai sudaryti iš 2-jų dalių – vietos arbatinei žvakutei ir indo vandeniui su eteriniais aliejais. Tačiau žvakiniai garintuvai turi būti itin kokybiški, storu dugnu, nes vanduo turi šilti, bet neužvirti, kuomet sunaikinama visą eterinių aliejų atnešama nauda. Rinką užtvindžiusiuose dekoratyviniuose žvakių garintuvuose ši svarbi aplinkybė dažniausiai ignoruojama.

Garinant stebėkite, kad vandens visada būtų pakankamai (kad aliejai nepradėtų svilti). Vanduo turi šilti, bet neužvirti, todėl naudokite garintuvą su storu dugnu.

Pastaba: elektrinis garintuvas pagamina nesuskaičiuojamą kiekį eterinio aliejaus dalelių, kurios sklaidosi ore, ne tik iškvėpindamos erdvę, bet suardo tabako, virtuvės kvapus daug veiksmingiau, nei dezodorantai ir oro gaivikliai, kurie savo kvapu tik paslepia blogą kvapą tam kartui. Lašiukai su eteriniu aliejumi tokie smulkučiai, kad jie ilgai išlieka ore.

Taigi, jūs kvėpuojate kvepiančiu kambario oru ir tuo pačiu palaikote kambaryje švarų orą, kuriame nuolat suardomi mikrobai ir žalingi mikroorganizmai. Garinimo laikas priklauso nuo jūsų poreikių, tačiau tai reikalauja šiek tiek jūsų dėmesio, kad išvengtumėte per didelės eterinio aliejaus koncentracijos ore.

GARINIMAS NUOSAVUOSE NAMUOSE

Idealu būtų turėti garintuvą su laikmačiu: viena valanda garintuvo darbo per dieną yra pakankama 5 kambarių namui. Garintuvo programa galėtų būti paskirstyta sekančiai: intervalais po 15 minučių per visą dieną visam namui; miegamajame nuo 30 iki 60 minučių prieš keliantis ir prieš gulantis; nuo 10 iki 20 minučių virtuvėje, kai gaminamas maistas.

Pastaba: nenaudoti garintuvo netoli vaikų jaunesnių negu 2 metų amžiaus, nes yra rizika, jog eterinis aliejus gali suerzinti akytes, gleivines arba kvėpavimo takus. Mažų vaikų miegamuosiuose, žaidimų kambariuose pakanka įjungti garintuvą 10 minučių, kol nėra vaikų - išvalyti, išgryninti orą. Vaikams nuo 2 iki 12 metų pakanka 10 minučių pagarinti su eteriniu aliejumi kambarį prieš miegą. Trukmę galima ilginti vaikams augant.

Suaugusiems pakanka 30 minučių. Garintuvo nereikia palikti įjungto visai nakčiai. Nepamirškite, kad EA turi afrodiziakinių savybių, jie aktyviną seksualumą. šiuolaikiniame gyvenime, kur vyrauja stresas ir įtampa, EA padeda tai įveikti ir suteikia seksualinio ryšio harmoniją. 

GARINIMAS VIEŠOSE ERDVĖSE

Patariama garinti po 5 – 10 minučių kas valandą.

 • Pagyvinti aplinką: Biuruose, darbo kambariuose, bibliotekose, skaityklose eteriniais aliejais garinimas aktyvina intelektualinę veiklą, koncentraciją ir atmintį.
 • Suaktyvinti, paskatinti: Parduotuvėse, galerijose eterinių aliejų garinimas pagerina ir palengvina komercinius santykius; sveika atmosfera padeda pirkėjui lengviau pasirinkti ir apsispręsti.
 • Atsipalaiduoti: Grožio salonuose, masažo kabinetuose, soliariumuose, poilsio vietose eterinių aliejų garinimas padeda nusiraminimo, atsipalaidavimo procesui.
 • Apsaugoti: Sporto centruose, darbo kabinetuose, laukiamuosiuose, gydytojų priimamuosiuose, koridoriuose ar aptarnavimo biuruose eterinį aliejų garinti 5 – 10 minučių tarpuose tarp kiekvieno paciento ar lankytojo.
 • Ligonio kambaryje: Vis daugiau gydymo ir socialinių institucijų, tokių, kaip senelių priežiūros namai, sunkių ligonių slaugos namai, naudoja garintuvus. Jie ypatingai svarbūs tokiose įstaigose. Eteriniai aliejai padeda atsipalaiduoti, nusiraminti, o taip pat naikina mikroorganizmus aplinkos ore ir patalinėje, yra neįkainojama profilaktinė priemonė nuo daugelio infekcijų. Nauda ir pacientams, ir personalui.
 • Terapinis poveikis: 5 – 10 minučių eterinio aliejaus garinimo uždarose patalpose arba ligonio kambaryje. Gripo, bronchito, faringito, astmos, ausų, gerklės uždegimo atvejais eterinių aliejų garinimas apsaugo nuo užkrato. Jei kartu su kambario garinimu dar naudojama ir karšta vonia su eterinių aliejų mišiniu, tada iš tiesų nesunku įveikti mikroorganizmus.

Pastaba: Chroniškų kvėpavimo takų ligų, streso, nerimo, lėtos medžiagų apykaitos, artrito, reumato, uro-genitalinių infekcijų, spazmų, migrenos, virškinimo sutrikimo, bulimijos atvejais būtinai pasitarkite su aromaterapeutu dėl eterinio aliejaus parinkimo.

Norint būti sveikiems, reikia rūpintis tiek fizine, tiek mentaline, tiek socialine, tiek dvasine sveikata. Eterinis aliejus yra vienas iš sveikatingo gyvenimo programos elementų.

RECEPTAI PATALPŲ VALYMUI IR AROMATIZAVIMUI:

 • “Jaukaus kambario” kvapas: 2 lašai bergamotės + 3 lašai citrinos + 2 lašai pelargonijos + 5 lašai muskatinio šalavijo + 1 lašas cinamono į 50 ml vandens. Gerai suplakite ir pilkite maždaug po 10-20 ml į aromatinę lempą, garintuvą arba tiesiog sumaišykite minėtus eterinius aliejus mažame buteliuke, užlašinkite po keletą lašų ant vatos ar lininės servetėlės ir tiesiog padėkite kambaryje (ant šilto radiatoriaus).
 • “švaraus kambario” kvapas: 3 lašai citrinžolės +2 lašai bergamotės +2 lašai kadagio +2 lašai pušies +1 lašas rozmarino į 50 ml vandens. Gerai suplakite ir pilkite maždaug po 10-20 ml į aromatinę lempą, garintuvą arba tiesiog sumaišykite minėtus eterinius aliejus  mažame buteliuke, užlašinkite po keletą lašų ant vatos ar lininės servetėlės ir tiesiog padėkite kambaryje (ant šilto radiatoriaus).
 • Terapinis oro gaiviklis: 1 lašas bergamotės + 1 lašas citrinos + 1 lašas pelargonijos +1 lašas muskatinio šalavijo +1 lašas baziliko į 30 ml vandens. Gerai suplakite ir pilkite maždaug po 10-20 ml į aromatinę lempą, garintuvą arba tiesiog sumaišykite minėtus eterinius aliejus  mažame buteliuke, užlašinkite po keletą lašų ant vatos ar lininės servetėlės ir tiesiog padėkite kambaryje (ant šilto radiatoriaus). Pastaba: šis eterinių aliejų mišinys padeda nuo astmos.
 • Vaikų kambariui: 1 lašas pelargonijos + 1 lašas mandarino + 1 lašas levandos + 1 lašas kvapiojo šalavijo į 30 ml vandens.

Purkštuvuose. Sumaišyti 6-10 lašų eterinių aliejų mišinio su šaukštu druskos ir išplakti 250 ml vandens; gautą tirpalą supilti į purkštuvą ir išpurkšti kambarį (saugokite baldus, - gali palikti dėmių); arba pašlakstyti servetėlę ir padėti ant karšto radiatoriaus.

Kambarių valymui ir dezinfekcijai –išplaukite grindis vandeniu, kuriame įlašinta keletas lašų arbatmedžio, citrinžolės, eukaliptų, citrinų, čiobrelio, greipfruto, levandos eterinių aliejų. Atgaivinsite kambarių orą, išnaikinsite bakterijas nuo grindų ir ore, - puiki profilaktinė priemonė artėjant peršalimų sezonui!

Inhaliacijos. Į dubenį karšto neverdančio vandens įpilti 2-4 lašus mišinio ir giliai kvėpuoti garais keletą minučių; arba pašlakstyti nosinę ir giliai kvėpuoti; arba užlašinti 1-2 lašus ant pagalvės kampo prieš miegą.

RECEPTAI INHALIACIJOMS:

 • Palengvinantis kvėpavimą: 3 lašai varpinės levandos +3 lašai pražangialapės mirtenės (niaoulio) +2 lašai spindulinio eukalipto + 2 lašai pipirmėtės.
 • Nuo peršalimo: 3 lašai atlasinio kedro + 3 lašai citrinos + 2 lašai juozažolės + 2 lašai varpinės levandos.
 • Nuo slogos: 3 lašai pražangialapės mirtenės (niaoulio) + 3 lašai citrinakvapio eukalipto + 2 lašai mairūno + 2 lašai pipirmėtės.

KVEPALAI

Eteriniai aliejai skiedžiami su simondsijų aliejumi (jojoba) santykiu 50:50, arba su 70-96 ° spiritu santykiu 1dalis eterinio aliejaus : 3 dalys spirito

Kvapų namai „Aromata mirabilia“ asortimente siūlo aukščiausios kokybės retų natūralių parfumerinių kvapų (bazinėms, vidurinėms ir aukštosioms natoms) – eterinių aliejų, absoliutų, dervų distiliatų, atarų, iš kurių galėsite susikurti savo formulę.

Pasigaminkite SAVO kvepalus!

Tada, kai jaučiamės pavargę ar apimti depresijos, kai negalime atsikratyti patirto streso įspūdžio ar nemalonių prisiminimų, kai kovojame su liūdesiu ar išdavyste ir pagunda ištiesti ranką ir paimti cigaretę ar stiklą alkoholio yra beveik nenugalima, prisiminkime, kad galime ištiesti ranką į alternatyvą ir paimti mažą buteliuką maloniai kvepiančios esencijos: muskatinio šalavijo ar frankincenso, kadagio ar mirtos, levandos ar pankolio, rožės ar jazmino, bergamotės ar paprasčiausio saldžiojo apelsino, citrinos ar pelargonijos ir įsilašinti kelis lašus į vonią ar tiesiog sukurti kvepiančią, stiprinančią ir gydančią atmosferą...

 

Laimė Kiškūnė,

©2007, Kvapų namai „Aromata Mirabilia“

IFEAT logo

Akcijos